Reklam
Reklam
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’dan Hazine ve Maliye...

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’dan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamalarına Yeşilçam filmleri benzetmesi

Şener Şen’in Yeşilçam filmlerinin meşhur repliği gibi.. ‘Ağam bizimle eğlenirrrr…’

13 Ağustos 2020 - 11:06

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın dün akşam yaptığı açıklamalarına Yeşilçam filmleri benzetmesi yaptı.

Resmi twitter hesabı @DpGultekinUysal’dan Yeşilçam filmlerine benzetme yapan Genel Başkan Uysal; “Şener Şen’in Yeşilçam filmlerinin meşhur repliği gibi: ‘Ağam bizimle eğlenirrrr....’” dedi.

Ahmet Hakan'ın “Dolar yükselince telaşlanıyorum, kur yükselince telaşlanıyorum, 'eyvah' diyorum her şey pahalanacak, ülkemizin ekonomisi kötüye gidecek. Endişelenmeli miyiz?” sorusuna Bakan Albayrak, “Birincisi şunu sorayım size, dolarla mı maaş alıyorsunuz, dolar borcunuz mu var, dolarla bir işiniz var mı?” sözleriyle cevap vermişti.

Genel Başkan Uysal, sosyal medyada da gündem olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamaları üzerine yaptığı açıklamada eleştirilerde bulunarak şunları kaydetti:

“Şener Şen’in Yeşilçam filmlerinin meşhur repliği gibi.. ‘Ağam bizimle eğlenirrrr…’

Vatandaş olarak endişemizin kaynağı, (Sayın Bakan için anlamı olmasa da) çooook küçük bir nedeni yediğimiz, içtiğimiz, tükettiğimiz her şeyimizin Dolar’a ($) endeksli olması!!!

Ayrıca küçük bir hatırlatma; Devletimizin Kamu-Özel-İşbirliği Modeli ile yaptırdığı ve vatandaşlar olarak doğrudan veya dolaylı yükünü taşımak zorunda olduğumuz Şehir Hastaneleri, Köprüler, Otoyollar ve Havalimanlarının sözleşmeleri de Dolar ($) üzerinden!

Sayın Bakan madem “Dolar’la ne işi var vatandaşın” diyor, öncelikle ister ham ister ara mal, ürettiği ve tükettiği her şeyin ‘DOLARİZE’ olduğu gerçeğini değiştirmek için bir yapısal dönüşümün politikasını icra etsin!”

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li Sertel açıkladı! İşte TRT Spor spikeri Ersin Düzen'in aldığı maaş
CHP'li Sertel açıkladı! İşte TRT Spor spikeri Ersin Düzen'in...
Başkan Soyer’den Kiraz’da yoğun mesai
Başkan Soyer’den Kiraz’da yoğun mesai