Reklam
Reklam
Reklam

Emek ve Özgürlük İttifakı kuruluşunu 10 bin kişinin katıldığı toplantıyla duyuracak

HDP’nin öncülüğünde EHP, EMEP, SMF, TİP ve TÖP’ün bir araya gelerek oluşturduğu Emek ve Özgürlük İttifakı, cumartesi günü Haliç Kongre Merkezi’nde saat 15.30’da düzenlenecek programla kuruluşunu ilan edecek.

Emek ve Özgürlük İttifakı kuruluşunu 10 bin kişinin katıldığı toplantıyla duyuracak
22 Eylül 2022 - 14:17

Halk buluşmasında, ittifak içindeki siyasi partilerin genel başkanları, sözcüleri ve eş genel başkanları birer konuşma yapacak ve ittifak programının çerçevesi kamuoyuna duyurulacak.

Emek ve Özürlük İttifakı, uzun çalışmalar neticesinde oluşturduğu yol haritasını 10 bin kişinin katılacağı bir programla 24 Eylül’de kamuoyuna açıklayacak.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) çağrısıyla bir araya gelen Emek Partisi (EMEP), Türkiye İşçi Partisi (TİP), Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) ve Emekçi Hareket Partisi’nin (EHP) oluşturduğu Emek ve Özgürlük İttifakı “Yol Haritası”nı 24 Eylül’de İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunan Haliç Kongre Merkezi’nde bir deklarasyon ile açıklayacak.

“Büyük Demokrasi Yürüyüşü” olarak ifade edilen program saat 15.30’da başlayacak. Programa HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar’ın yanı sıra diğer siyasi partilerin genel başkanları ve parti sözcüleri, partilerin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri ile Parti Meclis (PM) üyeleri de katılacak.

10 bin kişinin katılımının beklendiği program için İstanbul’un ilçelerinden kongre alanına otobüsler kaldırılacağı belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum