Reklam
Reklam
Erbaş’a Sütçü İmam’la yanıt verildi

Erbaş’a Sütçü İmam’la yanıt verildi

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Ayasofya’da yaptığı konuşmaya Kahramanmaraş’taki Kurtuluş hareketini başlatan ve ilk kurşunu sıkan Sütçü İmam ile yanıt verdi.

09 Ağustos 2020 - 15:09

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Diyanet’e devredilen Ayasofya’da 24 Temmuz’da kılınan Cuma namazında Diyanet İşleri Ali Erbaş hutbede, “Fatih Sultan Mehmet Ayasofya'yı cami olması için vakfetti. Bizim inancımızda vakıf malı dokunulmazdır, dokunanı yakar! Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar” ifadelerini kullanmıştı. 

Erbaş’ın ifadeleri, Ayasofya’yı müze yapma kararı alan Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin kurucularını hedef aldığı şeklinde yorumlandı ve hakkında onlarca suç duyurusunda bulunulmuştu.

HKP İzmir İl Örgütü’nün bulunduğu binaya Kahramanmaraş’ın Kuvayımilliye önderlerinden Sütçü İmam’a atfedilen, “Her kim ki, Mustafa Kemal Paşa ve Kuvayimilliye aleyhine fetva verip düşmanlık yapar, bilin ki onların damarlarında kâfir kanı akar!” cümlesinin yazılı olduğu pankart asıldı.  

“SÜTÇÜ İMAM’IN SÖZÜ MANDACILARA VERİLMİŞ YANITTIR”

Konuyla ilgili HKP Genel Sekreter Yardımcısı, İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak basın açıklaması gerçekleştirdi. Çolak, “Halkın Kurtuluş Partisi binalarına asmış olduğumuz Sütçü İmam’ın sözü bugünkü mandacılara verilmiş olan en veciz yanıttır. Zira Sütçü İmam, Güney Cephesi’nde Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşımıza katılmış, İşgalci Fransızlara karşı ilk kurşunu sıkmış kahramanımızdandır. Çünkü o Kuvayimilliye’nin değerini, bağımsızlığın değerini çok iyi bilen emperyalist saldırganlığın, sömürünün aynı zamanda din tüccarlarının tam bağımsızlığa karşı düşmanlıklarını da iyi bilen birisidir” ifadelerine yer verdi.

“FATİH SULTAN MEHMET YAŞASAYDI BUNLARIN HEPSİNİ KILIÇTAN GEÇİRİRDİ”

Çolak, “O nedenle damarlarında kâfir kanı akar Mustafa Kemal ve Kuvayimilliyecilerin aleyhinde fetva verenlerin dedi. Şimdiki modern fetvacılarda vakıf tezgâhı altında yine Kuvayimilliyecilere ve onun önderi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına saldırıyorlar. Biz çok iyi biliyoruz, Osmanlı’yı da vakıflar batırmıştı şimdi de bunlar vakıflar eliyle sömürü, soygun ve vurgun düzenini kuruyorlar. Eğer Fatih Sultan Mehmet yaşasaydı bunların Ayasofya bezirgânlıklarını görseydi hepsini kılıçtan geçirirdi” ifadelerine yer verdi.

“DİN KİSVESİ ALTINDA OY AVCILIĞI YAPANLAR…”

Çolak, “Çünkü bunlar siyaset yaparken din bezirgânlığı yapıyorlar, oy toplamak yarışındalar. Gerçekten Hz. Muhammed İslam’ıyla, dört halife döneminin İslam’ıyla en küçük ilgileri bulunmamaktadır. Aslında geçmişte de parti binalarımıza asmış olduğumuz Abdullah Bin Mübarek’in şu veciz sözü de bunları iyi tanımlıyordu, “İnsanların En Alçağı Din Kisvesi Altında Dünya Menfaati Sağlayandır”. İşte bu çerçevede din kisvesi altında dünyalıklarını kuranlar, dünya menfaati sağlayanlar, oy avcılığı yapanlar Gerçek İslam’ın temsilcileri tarafından yüzyıllar önce verilen veciz sözlerle de yanıtlanmaktadırlar. Bu amaçla parti binalarımıza asıyoruz. Ortaçağcı gidişata karşı, Şeriatın siyasal İslam’ın bayrağı haline getirilmesine karşı Halkın Kurtuluş Partisi mücadelenin kalesi olmaya devam edeceğiz. Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çarpmamak için motosikleti yatırınca metrelerce sürüklendi
Çarpmamak için motosikleti yatırınca metrelerce sürüklendi
Kafasına geçirdiği kartonla motosiklet çalan şüpheli kamerada
Kafasına geçirdiği kartonla motosiklet çalan şüpheli kamerada