Reklam
Reklam

Foça'da Esnaf İşi Tezgaha Döktü

Satış Tezgahta Yemek Ayakta

Foça'da Esnaf İşi Tezgaha Döktü
23 Kasım 2020 - 14:03

Güzel bir havanın hüküm sürdüğü İzmir’in turistik İlçesi Foça’da hafta sonu yine kalabalıklar yaşandı. İlçe dışından gelen vatandaşların yeme içme ihtiyaçları için esnaf yeni çözümler üretti. Pandemi kısıtlamaları uyarınca kapalı mekanlarına müşteri alamayan ve masa sandalyelerini toplayan esnaf dükkan önlerine tezgah kurarak satış yaptı.

Hava sıcaklığının 20 dereceyi aşmasını fırsat bilen vatandaşlar Foça sahillerine akın etti. İşletmelerin kapalı olması nedeniyle sahilde gezmeyi ve tenha koylarda güneşlenmeyi tercih eden ziyaretçilerin yiyecek içecek ihtiyaçlarına da esnaf çare üretti. Sadece paket servis yapma izni olan esnaf, dükkanları önüne kurduğu tezgahlarda siparişleri ve talepleri karşıladı. Balık restoranları ekmek arası balık, kafeler tost benzeri yiyecekler, lokantalar döner, pide, lahmacun, büfeler ise sıcak ve soğuk içecekleri kurdukları tezgahlarda teslim ettiler. Vatandaşlar yiyecek içeceklerini sahil kenarında ayakta, ya da ahşap iskelelerde ailece ayrı gruplar halinde oturarak tükettiler.  Foça Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaş gruplarının kısıtlı saatlerini ve maske, mesafe önlemlerini sürekli denetlediği ilçede ziyaretçilerinde önlemlere çoğunlukla itina gösterdiği gözlendi.

Esnaflar bu yöntemle sıkıntılı günlere bir nebze olsun çare bulmaya çalıştıklarını söylerken, uzaktan gelen vatandaşlar bu koşullarda böyle de olsa yiyecek içecek temin etmenin kendilerini mutlu ettiğini dile getirdiler.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum