MHP'nin İYİ Parti'ye yaptığı "Eve Dön" çağrısı Muğla'da hayata geçti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yaptığı "Eve Dön" çağrılarının ardından Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki  yedi komisyonun tamamı İYİ Parti’nin desteğiyle Cumhur İttifakı’na geçti.


MHP'nin İYİ Parti'ye yaptığı

GERÇEK HABERCİ-Muğla Büyükşehir Belediye Meclis Temmuz ayı Toplantısı dün gerçekleştirildi. Mecliste çoğunluğu elinde bulunduran CHP, 7 olan komisyon üyeliğinin 9’ çıkarılması teklifi, AK Parti, MHP ve İYİ Parti’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul görmedi. Yapılan oylamaya CHP’li bir meclis üyesinin toplantıya katılmaması ve Millet İttifakı'nda beraber hareket etme kararı alınmasına rağmen İYİ Partili 3 meclis üyesinin Cumhur İttifakı üyeleri Ak Parti ve MHP ile birlikte hareket etmesi sonucu 33’e, 34 oyla Meclis İhtisas Komisyonlarında çoğunluk 4’e karşı 3 olarak Cumhur İttifakı'na geçmiş oldu. 
Ak Parti Milas İlçe Başkanı Zafer kazanmış havasıyla duyurdu
Mecliste yaşanan olay Ak Parti Muğla İlçe Başkanı Fahri Acar tarafından sosyal medya hesabından duyruldu. Acar'ın İyi Partililere teşekkür ettiği paylaşımında "Kazanan Muğla oldu" demesi dikkat çekti.


Kılıçdaroğlu ve Akşener beraber törendeydi
Bu arada Muğla Belediye Meclisi'nde bunlar yaşanırken Millet İttifakı'nın önemli ortakları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Kocaeli'nin İzmir İlçesinde CHPli İzmit Belediyesi'nin Uluslararası Fuar Alanı otoparkında düzenlenen İzmit Belediyesi Araç Tanıtım ve Toplu Açılış Töreni'ne katılıyordu.