Reklam
İlkokul kitabında silahla kafaya ateş eden maskeli şahıs...
Reklam

İlkokul kitabında silahla kafaya ateş eden maskeli şahıs görseli!

Konya Selçuklu ilçesinde 5 yıldır uygulanan "Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) ile Türkiye Değerlerini Tanıtıyor” adı altında yürütülen proje kapsamında basılan derginin "Hangisi Kul Hakkı?" başlığıyla yayınlanan bölümünde silahla başka birisinin kafasına ateş eden maskeli şahıs görseli kullanıldı.

31 Aralık 2017 - 11:57 - Güncelleme: 31 Aralık 2017 - 13:31

Cumhuriyet'in aktardığına göre; Konya'da Selçuklu Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen projede okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine bazı yayınlar dağıtıldı. Projenin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada dağıtılan yayınların içeriği hakkında "öğretmen ve öğrencilerin soluksuz okuyup eğleneceği, hatta ellerinden hiç bırakamayacakları yayınlar" olduğu ifade edildi.

Ancak yayınlarda pedagojik açıdan uygun olmayan görseller bulunduğu, özellikle 3. sınıfa giden 9 yaşındaki öğrencilere dağıtılan "AKTÖRE" isimli derginin "Hangisi Kul Hakkı?" başlığıyla yayınlanan bölümünde silahla başka birisinin kafasına ateş eden maskeli şahıs görseli kullanıldı. Eğitimciler ve veliler görsele tepki gösterdi.

EĞİTİM İŞ: ACİLEN TOPLATILMALI

Eğitim İş Konya Şubesi Başkanı Özgür Genç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Öğrencilere dağıtılan bu yayınlar kimler tarafından hazırlanmıştır? Bu görseller hazırlanırken Pedagoglardan görüş alınmış mıdır? Tüm bu uyarılarımızdan sonra proje kapsamında öğrencilere dağıtılan dergilerin yeniden incelenmesi ve gerekli görülenlerin ivedilikle toplatılması hususunda projeye destek veren Selçuklu Belediyesi, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün gerekli hassasiyeti göstereceklerini umut etmekteyiz" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sökmen’in itiraz dilekçesi Kazım Dirik seçimine damga vurdu
Sökmen’in itiraz dilekçesi Kazım Dirik seçimine damga vurdu
Halkevleri'nden İBB önünde 'su zammı' protestosu
Halkevleri'nden İBB önünde 'su zammı' protestosu