Reklam
Reklam

Hürriyet yazarı Bayer: CHP'den 'Halk Parti' isminde yeni parti doğacak ve genel başkanı da Deniz Baykal'ın kızı olacakmış

Hürriyet yazarı Bayer: CHP'den 'Halk Parti' isminde yeni parti doğacak ve genel başkanı da Deniz Baykal'ın kızı olacakmış
16 Ekim 2020 - 10:28
Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer, CHP'den ayrılarak 'Halk Parti' isminde yeni bir parti kurulacağı genel başkanının da eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal olacağını iddia etti. 

Bayer, "İktidar kanadında CHP’nin Kemalist kanadı gıdıklanıyor, ağır eleştiriler yapılıyor. Kemal Bey’in etrafında ‘adam’ kalmadı, nasıl bir genel başkan olduğu sorgulanmaya başladı. CHP’den yeni bir parti mi doğdurulmak isteniyor? Evet, dışarıda ‘üflenen’lere göre böyle." görüşünü savundu. 

Bayer, "Partinin kurucuları olarak Yılmaz Ateş, Mehmet Sevigen, Algan Hacaloğlu, Mustafa Özyürek’in isimleri gündeme getiriliyor. Onur Öymen ve Şahin Mengü’nün adını fısıldayanlar da var İsmi ‘Halk Parti’ olacakmış... Baykal’ın kızı da genel başkan olacakmış. En önemlisi, dışarda Baykal’ın bir görüşü ve beyanı geçmiyor. Muharrem İnce de gelebilir mi? CHP’nin ‘ağır’ bir abisi 'Baykal’ın bir beyanı yoksa bu işin bir ciddiyeti olamaz' diyor. Özet mi: Bu bir ittifak partisi olabilir, arkasında şimdiden ‘kontenjan’ hesabı vardır." düşüncesini dile getirdi. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Aysel Güler Tıraş
    8 ay önce
    Aman büyümeyin,amip gibi bölüne bölüme yok olun ,tam da iktidar kapısına gelmişken.Başkasının size muhalefet yapmasına gerek yok.Kendi içinizde yapıyorsunuz. Yazık Yazık,Oylar ayağınıza haberiniz yok.Yoksa iktidar olmaktan mı korkuyorsunuz.