Reklam
Reklam
İZELMAN VE İZENERJİ işçilerinden çağrı:  Emekçilerin...

İZELMAN VE İZENERJİ işçilerinden çağrı:  Emekçilerin arasında yapılan ayrımı kabul etmiyoruz!

15 Eylül 2020 - 22:50

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZELMAN ve İZENERJİ işçileri, Covid-19 salgını ile mücadele için çalışma saatlerindeki düzenlemede emekçilerin arasında yapılan ayrımı protesto etmek için bugün 16.30’da çıkış yaptılar 
GERÇEK HABERCİ- İzmir Valiliği'nin koronavirüs önlemleri kapsamında, Konak ilçesinde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının mesai saatleri ile ilgili özel bir düzenlemeye gitti. Düzenleme sonrası İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde memurların mesai saatleri sabah 08.00-12.30 öğlen 13.00-16.30 olarak değiştirildiği İZELMAN ve İZENERJİ işçileri ise kendilerinin eski mesai saatlerine devam ettiklerini ifade ederek kararı protesto ettiler. İşçiler, bugün 16.30’da kartlarını basarak çıkış yaptılar.
DİSK’e bağlı Genel-İş İzmir 1-2 ve 3 Nolu Şubelerin yaptığı ortak açıklamada, “Valiliğin çıkardığı genelge ile İzmir Büyükşehir Belediyesinde uygulamak için tüm birimlere gönderdiği Covid-19 salgını ile mücadele için çalışma saatlerindeki düzenlemede emekçilerin arasında yapılan ayrımı eşitlik ilkesi gereği ve salgın tehdidine aynı ortamda ve aynı şekilde maruz kalmamız nedeni ile doğru bulmuyoruz kabul etmiyoruz! Bu kapsamda Konak İlçesi sınırları içerisinde İZELMAN ve İZENERJİ emekçileri olarak 16:30 da kartlarımızı basarak çıkış yapıyoruz” denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Maske denetiminde ortalık karıştı: Polis ile kimlik göstermeyen şahıslar arasında arbede
Maske denetiminde ortalık karıştı: Polis ile kimlik göstermeyen...
Türkiye'de son 24 saatte 1767 vaka tespit edildi: Aktif hasta sayısı artıyor
Türkiye'de son 24 saatte 1767 vaka tespit edildi: Aktif hasta...