Reklam
Reklam
İzmir’de bayram sonrası Koronavirüs patladı: Kamu kurumlarında...

İzmir'de bayram sonrası Koronavirüs patladı: Kamu kurumlarında ciddi artış

15 Ağustos 2020 - 19:16 - Güncelleme: 15 Ağustos 2020 - 19:23

 
İzmir'de Kurban Bayramı'ndan sonra şehir dışındakiler kente geri dönerken, Koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış korkuttu. Bazı kamu kurum ve kuruluşlarında bayram sonrası tedbir amacı ile Koronavirüs testleri yapıldı ve yapılan testlerin sonuçları korkuttu.
İzmir'de Kurban bayramı sonrasında Koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısındaki artış tedirgin ediyor. Son olarak Narlıdere İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Şehit Ayhan Tanrıverdi Polis Merkezi'nde çalışan 16 polisin testi pozitif çıkarken, Bayraklı'daki PTT Kargo Dağıtım Merkezi'nde de 40'a yakın personelin Kovid-19 testinin pozitif çıktığı ifade edildi.
 
Yeni Asır'ın haberine göre, PTT Kargo Bayraklı Posta Dağıtım Merkezi'nde de 40'a yakın personelin pozitif olduğu tespit edildi. Bu kişilerle bağlantılı olan personel de karantinaya alınırken, bir gün süreyle tebligat işlemleri yapılamadı. İlaçlama işlemlerinin tardından Bayraklı'daki PTT Kargo Posta Dağıtım Merkezi'nin bugün tekrar hizmete geçeceği öğrenildi. Konak'ın Çankaya semtinde de özel bir bankada çalışan personelde korona virüse rastlandı. Banka çalışanları karantinaya alınırken, gerekli tedbirler alındıktan sonra diğer şubelerden bankaya takviye personel gönderildiği kaydedildi. bu arada İzmir Adliyesi'nde insan sirkülasyonun yoğun olduğu İzmir 12. İcra Müdürlüğü'ndeki personelde de korona virüse rastlandığı ortaya çıktı.
 
VALİ KÖŞGER 1 AY ÖNCESİNDEN DAHA KÖTÜ DEMİŞTİ
 
İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, 11 Ağustos'ta, koronavirüse karşı henüz aşı geliştirilemediğini hatırlatıp, şu açıklamayı yapmıştı;
 
"Bunu önlemenin tek yolu, 3-4 kurala riayet etmektir. Bunlar; maske, mesafe, hijyen kuralları, bir işletmenin kapasitesi üzerinde kimseyi almaması ve takdim ettikleri ürünleri hijyen kuralları içinde sunmasıdır. Vaka sayıları maalesef hem ülkemizde hem de dünyada artma trendine girdi. İzmir'de de bir artış trendi olduğunu görüyoruz. İzmir için durum çok vahim olmamakla birlikte 1 ay öncesine göre daha kötü durumdayız. Rakamlar, istatistikler daha kötüye gidiyor. Bu aşamada durumu sıkı kontrol etmez ve kurallara uymazsak tekrar yaygınlaşma riski ortaya çıkabilir ve daha ağır yaptırımlar gerekebilir. Bu denetimleri yapmamız lazım ki farkındalık oluşsun. Vatandaşlarımızın da bu kurallara riayet etmesi gerekir. Çok hızlı normalize olmaya başladı her şey. Halbuki yeni normal, diye bir şey söylendi ve buna uymamız lazım. Evet, hayatımızı devam ettireceğiz, gündelik hayatımızı yaşayacağız, ekonomi çalışacak, çarklar dönecek, insanlar işine gücüne gidecek hatta insanlar plajına, sporuna da gidecek ancak bunları yeni normaldeki kurallara riayet ederek yapacaklar"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya-Kazan yolcu uçağında gerginlik
Antalya-Kazan yolcu uçağında gerginlik
Ön kaput üzerinde emniyete götürdü
Ön kaput üzerinde emniyete götürdü