Reklam
Reklam
İzmir Hilton kapanıyor!

İzmir Hilton kapanıyor!

İzmir’in ikinci beş yıldızlı oteli olan ve yapıldığı dönemde Türkiye’nin en büyük ikinci binası olma özelliğini taşıyan İzmir Hilton kapanıyor

15 Eylül 2020 - 17:00 - Güncelleme: 15 Eylül 2020 - 21:44

Ege Telgraf'ın haberine göre Hilton Oteller Zinciri’nin İzmir’deki en büyük oteli İzmir Hilton’un kapanma kararı aldığı ve çalışanlarına iş akitlerinin sona erdirileceğinin bildirildiği iddia edildi. 1990’lı yıllarda İzmir Çankaya’da inşa edilen 32 katlı ve 5 yıldızlı turistik dev otelin bir süredir sıkıntıda olduğu biliniyordu. Ortaklar arasındaki anlaşmazlıklar yüzünden, ana girişi kapatılan ve çevresine de dev demir platformlar inşa edilen İzmir Hilton’da İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de yüzde 25 oranında hissesi bulunuyor.
İzmir Hilton yöneticileri bugün gün boyu yapılan toplantılarla Hilton Oteller Zinciri’nin ABD’deki merkezi tarafından alınan kararı konuştuğu ve yol haritasını belirlediği öğrenilirken, akşam saatlerinde bazı çalışanlara durum anlatıldı. İddiaya göre, “Otelimiz kapanıyor. Sizlerle de birlikteliğimizi burada sonlandırıyoruz. Her çalışanımızın hakkı ödenecek. Bugüne kadar verdiğiniz hizmetleriniz için sizlere teşekkür ediyoruz” denildiği ifade edildi.
Öte yandan, dev otelin 15 Ekim’de faaliyetine tamamen sonlandıracağı kaydedilirken, binadaki dükkanların sözleşmeleri bitinceye kadar faaliyetlerine devam edeceği kaydediliyor. 198 personelin bulunduğu İzmir Hilton’un bir süredir ortaklar arasındaki davalarla mücadele ettiği ve yeterli müşteriyi de bulamadığı belirtiliyor. Özellilkle 6 aydır devam eden pandeminin de ekonomik sıkıntıyı derinleştirmesi ile kapanma kararının verildiği ileri sürülüyor. İzmir Hilton yönetiminin yarın konu ile ilgili bir basın açıklaması yapması bekleniyor.

Hilton'dan gelen açıklama şu şekilde:

Yaklaşık 30 yıldır İzmir’de faaliyet gösteren ve İzmir’in ikinci beş yıldızlı oteli olan Hilton İzmir kapanıyor. Hilton İzmir yönetimi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hilton İzmir 16 Ekim 2020 tarihinden itibaren Hilton tarafından işletilmeyecek.
Hilton İzmir’in şu ana kadar gösterdiği örnek misafirperverlikten gurur duyuyor ve bu süreçte
emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.
İzmir’deki faaliyetlerimize DoubleTree by Hilton Hotel İzmir Alsancak, Hilton Garden Inn İzmir
Bayraklı, DoubleTree by Hilton Hotel İzmir Havalimanı ve Hampton by Hilton İzmir Aliağa olmak üzere dört farklı konumda hizmet veren otellerimizle devam edeceğiz”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüslü hasta: Hiçbir belirti yokken testimiz pozitif çıktı, test yaptırmasak sokakta aranızda olacaktım
Koronavirüslü hasta: Hiçbir belirti yokken testimiz pozitif...
Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel hakkında istenen ceza belli oldu
Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel hakkında istenen...