Reklam
İzmirdeniz Projesi’ne bakanlık onay verdi

İzmirdeniz Projesi’ne bakanlık onay verdi

20 Ekim 2020 - 11:22

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Körfez ile kenti buluşturma çalışması olan İzmirdeniz Projesi’nde mahkemenin iptal ettiği 4. Bölge Üçkuyular-Konak kesiminin planlarının yeniden düzenlenmesinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylayarak askıya çıkarıldı.

BirGün'den Aycan Karadağ'ın haberine göre onaylanan planda, İnciraltı Marina Kavşağına ve tramvay güzergâhına ilişkin düzenlemeler imar planına aktarıldığı, kentin atıksu alt yapısına hizmet vermek üzere teknik altyapı alanları belirlendiği ve mahkeme kararlarında belirtilen hususlar yerine getirildiği ifade edildi.

Mevcut imar planında İnciraltı Marina Kavşağı alt geçit olarak yer alıyordu. Ancak; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan proje değişikliği kapsamında Marina Kavşağı köprülü kavşak düzenlemesi olarak yeniden düzenlendi. İnciraltı Marina Kavşağı projesindeki yeni düzenlemeler ve bu doğrultuda Konak tramvayı güzergâhında yapılan değişiklikler imar planına aktarıldı.

Plan değişikliğinde; İnciraltı Marina Kavşağı projesindeki yeni düzenlemeler ve bu doğrultuda Konak tramvayı güzergâhında yapılan değişiklikler imar planına aktarıldı. Ayrıca; Hava Kuvvetleri Komutanlığı Hava Eğitim Komutanlığının doğusunda bulunan park alanında teknik altyapı alanları ile trafo alanları belirlendiği ve değişikliğe esas meri planda yer almayan tramvay durakları belirlenmiş olup, mahkeme kararları gereği tramvay durakları ile tünel(alt geçit) kararlarına ilişkin gösterim eksiklikleri tamamlandığı belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Patenli genç kamyonun arkasına tutunup tehlikeye aldırış etmeden dans etti
Patenli genç kamyonun arkasına tutunup tehlikeye aldırış etmeden...
Başıboş köpeklerin mahalleliye korku yaşattığı anlar kamerada
Başıboş köpeklerin mahalleliye korku yaşattığı anlar kamerada