Reklam
KALP KAPAKÇIĞINA HAYAT KURTARAN MÜDAHALE
Reklam

KALP KAPAKÇIĞINA HAYAT KURTARAN MÜDAHALE

20 Haziran 2019 - 11:04

Sağlık Bakanlığı  Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Kardiyovasküler Cerrahi Ekibi, başarılı bir operasyona imza attı.Kalp kapakçığı değiştirilen 59 yaşındaki Güler EROĞLU cerrahi müdahale sonrası sağlığına kavuştu.

UYUYAMAZ DURUMA GELMİŞTİM

Uzun zamandır yürürken çabuk yorulduğunu belirten hasta Güler EROĞLU “Bunu astım rahatsızlığıma bağlıyordum. Belki kilodan olabilir diyordum.En son yatakta yatamaz duruma gelmiştim.Boğulma hissi ile uyanıyordum.Göz doktoru olan yeğenimin tavsiyesi ile Aydın’dan İzmir’e geldim.Burada gerçekleşen operasyon ile çok şükür sağlıma kavuştum.Kahrımızı çeken tüm çalışanlara sonsuz teşekkür ederim” dedi.

5 SANTİMETRELİK KESİ İLE KALP KAPAKÇIĞI DEĞİŞTİRİLDİ

Küçük kesi ile yapılan kalp ameliyatlarının estetik faydalarının yanında daha hızlı yara iyileşmesi, düşük enfeksiyon oranları, normal hayata daha çabuk dönebilme gibi avantajlar sağladığını belirten İzmir Çiğli Bölge Eğitim Hastanesinde görevli Kardiyovasküler Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Deniz BOZDOĞAN “Minimal invaziv cerrahi hastalarının operasyon sonrası daha konforlu bir dönem yaşamasını sağlar. Tüm kapak ameliyatlarında ve bazı koroner bypass operasyonlarında teknik engel yok ise başarı ile uygulanabilmektedir.Güncel tedavi yaklaşımları küçük kesi ve robotik cerrahiye doğru kaymaktadır. Biz de hastanemizde yurtdışı ve ve yurtiçi eğitimlerimizi tamamladıktan sonra tüm ekibimizin de desteği ile vakalarımıza başladık. Başhekimiz Op. Dr. İlker KIZILOĞLU ve Prof. Dr. Öcal BERKAN’ın desteği ile minimal invaziv kalp cerrahisi ve robotik cerrahiçalışma grubu kurduk.Birçok merkezde çok yüksek risk ile ameliyat olabileceği söylenen hastamızı kısa yoğun bakım takibi sonrasında önce servise ardından da sağlığına kavuşmuş şekilde evine uğurlamanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.

SAĞLIK ALANINDA ÖRNEK ÜLKEYİZ

Ülkemizin sağlık alanında birçok gelişmiş ülke ile aynı standardı yakaladığını belirten İzmir Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İlker KIZILOĞLU “Geleceğe yatırım yapmaya devam edeceğiz. Önemli olan hastalarımızın sağlıklarına kavuşması.Bunun için modern çalışma alanlarımız ile sağlıkta öncü kuruluş olmayı sürdürmek istiyoruz.İzmir’in en genç ve modern hastanesi olarak hastalarımız için gece gündüz büyük bir özveriyle görev yapan çalışma arkadaşlarımız mevcut.İzmir’in sağlığı için mesleki yeteneklerimizi her geçen gün yenilemeye devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İBB, Fransa-Türkiye maçını yayınlayacak
İBB, Fransa-Türkiye maçını yayınlayacak
CHP'de kongre süreci resmen başladı
CHP'de kongre süreci resmen başladı