Reklam
Reklam

"KARŞIYAKA'DA VATANDAŞ HİZMETSİZLİKTEN ŞİKAYETÇİ"

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Dereboylu Keseli, Karşıyaka'da vatandaşların hizmet alamamaktan şikayetçi olduğunu söylerken, Karşıyaka Belediyesi'nin temizlikte sınıfta kaldığını dile getirdi.

"KARŞIYAKA'DA VATANDAŞ HİZMETSİZLİKTEN ŞİKAYETÇİ"
24 Kasım 2020 - 14:15

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Dereboylu Keseli, TV35'te Mustafa Çetin'in hazırlayıp sunduğu "Mikrofon Sende" programının konuğu oldu.

2002 yılındaki iktidara gelişle birlikte AK Parti'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde önemli projeler üreterek çok daha güçlü bir Türkiye yarattığını dile getiren Keseli, "AK Parti'de kadınların önü çok açık." dedi.

"Hizmet etmek için siyasetin içindeyiz." diyen Keseli; evde yahut kıraathanede oturup siyaset konuşmaktansa, siyasetin içinde yer almanın çok daha önemli olduğunu vurguladı.

Koronavirüs sürecinde AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığı olarak 65 yaş ve üstündeki üye vatandaşların sıklıkla arandığını ve yardım kolilerinin oluşturulduğunu söyleyen Keseli, "Yardımlarımızı dağıtırken kimsenin parti üyesi olup olmadığına bakmadık. Kimin yardıma ihtiyacı varsa, gerekenleri imkanlarımız doğrultusunda yaptık." dedi.

"VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ"

Göreve geldiği günden itibaren Karşıyaka'da çeşitli mahallelerde "AK Nokta" kurulumlarına çok önem verdiğini dile getiren Keseli, "Vatandaşlarımız bizi burada gördüklerinde sorunlarını ve şikayetlerini anlatıyor. Vatandaşı dinlemek ve doğru cevabı verebilmek çok önemli. Yerel yönetimle ilgili çok fazla şikayet geliyor. Kaldırım, trafik, çöp, parkların bakımsızlığı gibi birçok şikayet... Bakın Karşıyaka'da farklı bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Bunu sahada olarak, vatandaşla bir araya gelerek yıkacağımıza inanıyoruz. Çünkü ya hizmet almayı, ya almamayı seçeceksiniz. Neredeyse 21 senedir burada CHP iktidarda ve seçmen pek de hizmet göremiyor." dedi.

"İYİ İNSAN OLMAK, İYİ YÖNETİCİ OLMAK DEĞİLDİR"

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'dan diğer belediyelerin aksine 500 günlük hizmet sunumu gelmediğini söyleyen Keseli, "Sayın Tugay'ın şahsıyla ilgili söyleyeceğim kötü bir şey yok. Bununla birlikte iyi bir insan olmak, iyi bir yönetici olmak anlamına gelmiyor. Sayın Tugay'ın birçok vaadi vardı ama bunları göremedik. 500 günde belediye binasında bir tadilat, basketbol takımının açılıp kapatılması ve büfe açıp kapatmak dışında bir şey göremedik. Bu da deneme yanılma yöntemiyle belediye yönetmeye çalıştıklarını gösteriyor." dedi.

"YAĞMUR MEVSİMİ YAKLAŞINCA AKILLARINA GELDİ"

Bir ilçede sorunları çözmek için vizyon gerektiğini dile getiren Keseli, "Kent meydanı yapılacaktı, hizmetler sahil kesiminin dışına da ulaşacaktı. Ne oldu? Bakın yağmurlar geliyor. Şimdi sahil kesiminde bir yükseltme yapıyorlar. Yağmur mevsimi yaklaşınca akıllarına geldi. Mavişehir 2. etap biliyorsunuz yıllardır Venedik gibi oluyor. Çalışmalar yağmurlardan önce olmalı. Büyükşehir tarafından kıyı düzenlemesi yapılırken, biraz daha bunu öteye taşıyıp su basmalarının önüne geçilemez miydi?" ifadelerini kullandı.

"DÖNME DOLABA DEĞİL UÇAN HALIYA İHTİYACIMIZ VAR"

Yapılması gereken önemli şeylerin ilçede vaat ve proje aşamasında kaldığını söyleyen Keseli, "Karşıyaka'da özellikle Şemikler ve Yalı mahalleleri İZBAN hattı nedeniyle ikiye bölünmüş durumda. Sayın Cemil Tugay'ın ilçede dev bir dönme dolap projesi vardı. Madem çıkış noktası lunapark ise, o zaman bizim dönme dolaba değil, bölünenleri birleştirmek için uçan halıya ihtiyacımız var." dedi.

"KARŞIYAKA BELEDİYESİ TEMİZLİKTE SINIFTA KALDI"

Keseli, "Bakın Karşıyaka Çarşı için Karşıyaka Belediyesi yalnızca 2 milyon TL ayırdı. Bu parayla burada ne yapabilirsiniz? Buranın hangi derdine deva olacak? Bakın sahile vatandaşı davet ediliyor ama çöp içinde orası. Karşıyaka Belediyesi temizlikte sınıfta kalmış durumda. Pandemi sürecinde belediye eleman eksiltti ve bu eksiltme temizlik personelinden yapıldı." dedi.

AK Parti'de vefa kavramının çok önemli olduğunu söyleyen Keseli, "Kongre sürecinde önceki ilçe başkanlarımız ile bir araya geldim. Hiçbiri desteklerini esirgemedi. Gereken çalışmaları birlikte yapıyoruz. Yönetimimizi oluştururken, önceki dönemden dava arkadaşlarımızı da listemize dahil ettik. Bununla birlikte 10 mahalle başkanımız yönetim listesinde yer buldu. Mahalle başkanları bizim için çok önemli. Çok büyük emekleri var. Bu da bir vefa göstergesidir. Yine gençlik kollarımızdan arkadaşlarımızı listemize aldık. Kadın kollarımız da çok önemli. Onlar da çok çalışıyorlar. Biz iktidar partisinin ilçedeki temsilcisiyiz. Kapımız tüm vatandaşlarımıza açık. Sabah akşam demeden yoğun bir çalışma sergileyen tüm teşkilat arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum