Reklam
KİTVAK KURBAN BAYRAMI DOLAYISIYLA BAĞIŞLARINIZI BEKLİYOR

KİTVAK KURBAN BAYRAMI DOLAYISIYLA BAĞIŞLARINIZI BEKLİYOR

“Kitvak, Kurban Bayramı dolayısıyla; konukevlerinde kalan, hastanelerde tedavileri süren ihtiyaç sahibi kanser hastaları ve yakınlarına destek vermek için kurban bayramı vesilesiyle gönülden bağışlarınızı bekliyor”

10 Ağustos 2018 - 11:00

 

İzmir’e bir onkoloji hastanesi ile maddi durumu iyi olmayan hasta ve hasta yakınlarının çok düşük ücretlerle teşhis ve tedavi süreçlerinde konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla iki konukevi kazandıran Kitvak (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı) hasta ve hasta yakınları için çalışmaya devam ediyor. 

Son olarak, Dokuz Eylül Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Acil Girişi İnciraltı Yerleşkesi’nde tamamlanan ikinci Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nin de hizmet vermeye başladığını ifade eden Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul, “Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi ve Ege Üniversitesi Kitvak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nin ardından bağışçılarımızla birlikte tamamlayarak hizmete sunduğumuz DEÜ Kitvak-Abdulrezzak Sancak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevimiz de şifa bulmak için İzmir dışından hastanelere koşan vatandaşlarımızın konaklama ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyor.  Hayırseverlerimiz ve bağışçılarımız bizim can suyumuz. Ramazan ve Kurban Bayramı dolayısıyla yaptıkları bağışlar kanser tedavileri devam eden hastalarımız ve yakınlarının umudu oluyor. Bu bayramda da vakfımızın faaliyetleri için vatandaşlarımızdan az-çok demeden katkı ve destek bekliyoruz” dedi.

Soncul, Kitvak’ın projeleri olan Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi. Ege Üniversitesi Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi ve DEÜ-Kitvak Abdulrezzak Sancak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nin sadece İzmir ve Ege Bölgesi’ne değil Türkiye’nin dört bir yanından gelen hastalar için de büyük bir boşluğu doldurduğunun altını çizerken, mevcut hastane ve konukevlerinin çok büyük bir ihtiyacı karşıladığını vurguladı. Dar gelirli hastaların barınma sorunlarını çözebilmek için Ege Üniversitesi’nden sonra DEÜ Hastanesi Kampüsü’nde ikinci konukevi projesini de tamamladıklarını, bağışçılar ve hayırseverler sayesinde maddi durumu iyi olmayan, konaklama için küçük bir miktar da olsa ödeyemeyen hasta ve hasta yakınlarına destek olabilmek için “Askıda Oda” kampanyasını da bağışçılarla birlikte sürdürdüklerini hatırlatan Soncul, Kurban Bayramı öncesinde hayırseverlere çağrıda bulundu.

“KİTVAK HEPİMİZİN, BİRLİKTE YAŞATALIM”

Sadece ihtiyaç duyulan hastane ve konukevi gibi binaları yapmakla yetinmediklerinin altını çizen Soncul, “Kitvak olarak biz de kurban bayramı dolayısıyla vatandaşlarımızın bağışlarını bekliyoruz. Hastanelerimizde tedavileri devam eden çocuklarımız başta olmak üzere, tüm hastaların özellikle onkoloji ile mücadelelerinde ihtiyaç duydukları moral motivasyon desteğimiz var. Milli ve dini bayramlarda aileleri ile birlikte onları yalnız bırakmıyor, bayramları birlikte kutluyor, hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaç ve beklentilerine yönelik desteklerde bulunuyoruz. Hastane ve konukevlerimizin zaman zaman talepleri olabiliyor. Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi konukevlerimizde kalan, hastanelerimizde tedavileri süren ihtiyaç sahibi kanser hastaları ve yakınlarına destek vermek için kurban bayramı vesilesiyle gönülden bağışlarınızı bekliyoruz.  Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, vatandaşlarımız az çok demeden gönüllerinden kopan, diledikleri miktarlarda bağışta bulunabilirler. Biz vakıf olarak kurban kesimi yapmıyoruz. Bağışlar tümüyle sağlık alanında kullanıldığından kurban kesimi yapılmıyor. Bağış yapacak tüm hayırseverlerimize şimdiden şükranlarımızı sunuyoruz. Bakanlar Kurulu kararıyla vergiden muaf olan Vakfımız hakkında bilgi edinmek, projelerimizi, sosyal desteklerimizi öğrenmek isteyenler web sayfamızı ziyaret edebilirler ya da 0 (232) 463 37 63 telefonu arayabilirler”  dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti İzmir'de gözler Yürütme Kurulu'nda
Ak Parti İzmir'de gözler Yürütme Kurulu'nda
240 metrede emekleyerek yürüdü
240 metrede emekleyerek yürüdü