Reklam
Reklam
Koronavirüslü hasta: Hiçbir belirti yokken testimiz pozitif...

Koronavirüslü hasta: Hiçbir belirti yokken testimiz pozitif çıktı, test yaptırmasak sokakta aranızda olacaktım

İstanbul Sarıyer’de evinde karantinada bulunan bir koronavirüs hastası, “Ben testi hiçbir belirti, semptom yaşamadan yaptırdım. Bu testi yaptırmamış olsaydım şu an sokakta aranızda olacaktım” dedi.

23 Eylül 2020 - 18:45

Koronavirüs testi pozitif çıkan hasta ve temasta bulunan karantina dönemini evlerinde geçiren kişilerin listesi her gün ilçe sağlık müdürlüğü tarafından polis merkezlerine bildiriliyor. Polis merkezlerinde ise bu kişilerin kontrolü için ayrı ekipler oluşturulmuş durumda.

Her sabah kendilerine gelen listeyi alan polis memurları evde karantinada bulunan kişilere, evde kalmaları, sokağa çıkmaları dahilinde hem idari hem de adli işlem yapılacağını belirtiyorlar. Bu kişilerin ihtiyaçları olduğunda ise rahatlıkla 155’i ya da polis merkezini aramaları isteniyor.

“Testi hiçbir semptom olmadan yaptırdım”

Sarıyer’in Emirgan Polis Merkezi Amirliği’nde bulunan polis ekipleri bir evde karantinada bulunan ailelere de ziyarette bulundu. Sosyal mesafe kuralına göre ziyaret edilen üç kişilik aileden iki kişinin testi pozitif idi. Evde karantinada bulunan hasta, “Benim geçen hafta cuma akşamı pozitif, eşimin ise pazartesi pozitif olduğu ortaya çıktı. O günden beri evdeyiz. Nerdeyse hiç belirti, semptom yaşamadan test yaptırdım ve pozitif çıktı. Biz aile olarak ciddi korunuyor ve iyi izole ettiğimizi düşünüyorduk. Gerçekten dikkat etmek lazım. Kalabalıklara karışmamız lazım. Ben testi hiçbir semptom olmadan yaptırdım. Bu testi yaptırmamış olsaydım şu an sokakta aranızda olacaktım. En basitinden ekmeğinizi bile alamıyorsunuz. Komşular yardımcı oluyor. Evde bile maskeliyiz. Kızımızın ise negatif ama o da karantinada” diye konuştu.

Tarabya Polis Merkezi Amirliği’ne bağlı polisler ise gittikleri başka bir evde bulunan hasta ise, “Ev hanımıyım. Aslında dışarı çıkan biri de değilim. Ancak belirtiler olunca test yaptırdık. Pozitif çıktı. O günden beri de evdeyim. Eşim ve çocuğum da evde” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dolandırıcılığın böylesi ne görüldü ne duyuldu
Dolandırıcılığın böylesi ne görüldü ne duyuldu
Döviz bürosu gibi dilenci markette paraları sayarken yakalandı
Döviz bürosu gibi dilenci markette paraları sayarken yakalandı