BUNLARA ALDIRMAYACAKSIN İKİ GÖZÜM


Çaresizlik çok kötü bir ilettir dostlar. Hani derler ya; "Ateş düştüğü yeri yakar" diye. İşte öyle bir çaresizlik ateşi düştü ki, FETO ve saz ekibinin yüreklerine evlere şenlik. 
Çaresizlik içinde çırpınanlardan bir taneside Zaman Gazetesi eski yazarı Kerim Balcıydı. 15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişimi gecesi internet üzerinden canlı yayın yapan STV eski muhabiri Şemsettin Efe ve Zaman Gazetesi eski yazarı Kerim Balcı'cının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkı darbeye karşı koymaya çağıran konuşmasını duyunca nasıl şoke olduklarının videosu günlerdir sosyal medyada büyük bir zevkle izleniyor.
Ben de bir kaç kez izledim videoyu. 
Adam koskoca bir örgütün mensubu. İddiali ve son derece afur tafur sahibi. 
Hani insan baktığında; "Ulan bu adamda ki hava ve caka, Kuzey Kore liderinde bile yok" diyecek duruma geliyor. 
O kadar kendinden emin ki, daha ekranda görünür görünmez, muhattabına dik dik bakıp; Bak baba buraya yazıyorum, yarın sabah Türkiye'nin sahibi biz olacağız. Ve bunu buraya yazıyorum edasında. 
Daha; boyundan büyük bu lafları edemeden; aa bir de ne görelim, bu büyük lokma yiyen hain beyzade, dut yemiş bülbüle dönüyor. 
Hayal kırıklığının vermiş olduğu bir hınç, bir intikam hali. Gözlerini kan bürümüş adeta. 
Hani diyeceğim ki; "Nedir sizin zorunuz?" neyi alıp veremediniz bu ülkeyle? Nedir bu kininiz bu küstahça tavırlarınız? Diyeceğim demesine lakin, bu zatlar her türlü katakulli işlere o kadar muhteşem kılıf uydururlar ki. Şeytan dahi "Ulan gitsem de şunların arasında bir kaç ay staj" görsem diye iç geçirmektedir. Dolayısıyla alacağım cevap pek de, anlaşılır cinsten olmayacaktır. 
Neyse!
15 Temmuz Darbe Girişimi başarısızlığı büyük bir hazımsızlığa yol açmış olacak ki, örgütün ele başı ve mensupları yeni bir tarihe 14 Ağustosa odaklandı. 
Bu konuya ilişkin Mevlana üniversitesi Twitter üzerinden alenen bir tehdit mesaj yayınladı. 
14 Ağustosta görüşmek üzere başlıklı mesaj, şöyle devam ediyor;
"40 yıldır bin bir zahmetle ilmek ilmek örülen hizmet hareketinin bir kendini bilmez tarafından yıkılacağını mı sanıyorunuz. Bekleyin. İslam bugün öyle mücahitler istiyor ki, hem dünyasını, hem ahiretini yakacak. Bizi mehdimizin gölgesinde buluşturacak. Elbet zafer bizimdir. 
Hocaefendi ve onun öğretileri yüzyıllar boyunca nesilden nesile aktarılacaktır. Bu zulüm süreci tabiki geçicidir. Bize sabretmek düşer. 
Bir karıncayı bile incitmeyen günümüzün Mevlanası, Muhterem Fethullah Gülen hoca efendi hazretlerinin davası ilelebet baki kalacaktır."
Bunlara verilecek en güzel cevap, yav he gülüm he olur. 
Evet sevgili arkadaşlar! 
Ne yazık ki; ülkemizin  başına bela olmuş bir terör örgütüyle karşı karşıyayız.  Gemlenemez nefretleriyle her türlü melaneti yapmaktan geri durmayacak, her türlü hainliği sergilemekten imtina etmeyecekler. Hiç durmaksızın hem de. Her gün yeni bir akılsızlığın oyununu ortaya koyacaklar. Ve bunu sözüm ona din adına yapacaklar. 
Ama sen her şeye rağmen dik durmaya devam edeceksin. Ve kesinlikle bunlara aldırmayacaksın iki gözüm.