Reklam
Reklam
Polisten kurban satıcılarına dolandırıcılık uyarısı

Polisten kurban satıcılarına dolandırıcılık uyarısı

İstanbul'da polis ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde hayvan satıcılarına hem korona virüs tedbirleri hem de alışveriş sırasında yaşanabilecek dolandırıcılık yöntemleri ile ilgili uyarılarda bulundu.

26 Temmuz 2020 - 23:14

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, kurban pazarlığı sırasında yaşanabilecek dolandırıcılık olaylarına karşı satıcıları bilgilendirdi. Sultangazi’de bulunan bir kurban pazarında satıcılara uyarılarda bulunan polis ekipleri, kurban alışverişi sırasında en çok kullanılan üç dolandırıcılık yöntemi olan sahte para, tantanacılık ve tırnakçılık yöntemlerini detaylı bir şekilde anlattı. Bu dolandırıcılık yöntemlerine karşı alınması gereken önlemler de satıcılara aktarıldı.
Öte yandan, korona virüs salgını sürecinden dolayı alınması gereken önlemler de satıcılara anlatıldı. Pazar girişinde bekleyen polis ekipleri ise içeriye maskesiz olarak girmek isteyen vatandaşlara izin vermedi. Kurban satıcılarından Teyfik Ömeroğlu, “Sosyal mesafe ve para çalınması olayları anlatıldı. Bizi bilgilendirdiler. Bilgimiz dışında olan şeyler anlattılar. Allah’a şükür başıma şimdiye kadar böyle bir şey gelmedi. Dikkat ediyoruz, tabii burada amacımız para kazanabilmek. Kendi tedbirlerimizi alıyoruz. Bankalarımız buraya geliyor, paramızı bankalara yatırıyoruz. Uyarılmak ve bilgilendirilmek her zaman güzel bir şey tabii ki” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evini gizlice fotoğraflamışlardı! İddianamenin detayları belli oldu
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evini gizlice...
Alaçatı Delikli Koy
Alaçatı Delikli Koy "jeosit alan" ilan ediliyor