Reklam
Reklam
PTT’de müşterilerin imzalarını taklit eden gişe memurundan...

PTT'de müşterilerin imzalarını taklit eden gişe memurundan büyük vurgun

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesindeki PTT şubesinde görevli bir gişe memuru, müşterilerin imzalarını taklit ederek kredi çekmek ve gelen havale paralarını zimmetine geçirme yöntemi ile yaklaşık 3 milyon TL ile ortadan kayboldu.

15 Eylül 2020 - 17:14

Afyon'un Şuhut ilçesindeki PTT şubesinde yaklaşık 20 yıldır gişe memuru olarak görev yapan Cengiz K (53), kurumda maaş alan emekli müşteriler başta olmak üzere, kurumda hesabı olan müşterilerin üzerine kredi çekip hesapları boşalttı. Cengiz K, 11 Eylül Cuma günü gelen havaleleri de zimmetine geçirerek hafta sonu ortadan kayboldu.

Cengiz K'nin müşterilerin kredi limitlerine göre başvuruda bulundu ve çıkan kredi tutarlarını sahte imza ve müşterinin haberi olmadan evraklara attırdığı imzalar ile çekerek zimmetine aktardı.

Cengiz K., kurumda hesapları olan müşterilerin hesaplarını aynı şekilde sahte imzalar ile boşalttı ve üzerine aldı. Durum, bazı müşterilerin hesaplarını kontrol etmeleri ile ortaya çıktı. Cuma günü mesai bitiminde hesaplarındaki paraları çekmek için kurumun bankamatiğine giden müşteriler, hesaplarında para görmeyince müşteri hizmetlerini telefonla arayarak bilgi aldı, ardından şikayetçi oldu.

ORTADAN KAYBOLDU

Bir müşterinin şikayetini değerlendiren kurum yetkilileri, hesapları kontrol ettiğinde durumu anladı. Cengiz K.’nin kredi çekme, hesapları boşaltma ve gelen havaleleri üstüne geçirme gibi yöntemlerle yaklaşık 3 milyon TL’lik vurgun yaptığı öne sürüldü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EFES SELÇUK PAMUCAK SAHİLİ’NDE SIRADA U22 HEYECANI VAR
EFES SELÇUK PAMUCAK SAHİLİ’NDE SIRADA U22 HEYECANI VAR
Milli Eğitim Bakanlığı: EBA’daki sorun siber saldırı kaynaklıydı
Milli Eğitim Bakanlığı: EBA’daki sorun siber saldırı...