Reklam
Reklam

RTÜK üyesi Bildirici'den Müge Anlı'nın yer aldığı kamu spotuna tepki: İnsan ticareti konusunda rol model olamaz

RTÜK üyesi Faruk Bildirici, İçişleri Bakanlığı'nın insan kaçakçılığına karşı hazırladığı kamu spotunda Müge Anlı'nın yer almasına tepki gösterdi. Anlı'nın bu konuda RTÜK yaptırımına maruz kaldığını söyleyen Bildirici, karşı oy gerekçesini Twitter'dan paylaştı.

RTÜK üyesi Bildirici'den Müge Anlı'nın yer aldığı kamu spotuna tepki: İnsan ticareti konusunda rol model olamaz
16 Ağustos 2019 - 11:29

Medya Ombudsmanı ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi Faruk Bildirici, İçişleri Bakanlığı'nın insan ticareti konusunda hazırladığı kamu spotunda, televizyon programcısı Müge Anlı'nın yer almasına tepki gösterdi.


MÜGE ANLI İNSAN TİCARETİ KAMU SPOTUNDA ROL MODEL OLMAMALIYDI İçişleri Bakanlığı’nın hazırladığı ve Müge Anlı’nın rol aldığı insan ticareti mağdurlarına destek hizmetlerini duyurma amaçlı kamu spotunun tavsiyesinin görüşüldüğü ilk RTÜK toplantısında yeterli oy çıkmadı. Ama.... pic.twitter.com/IzvQwLlLbv
— Faruk Bildirici (@farukbildirici) August 16, 2019

​Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bildirici, Anlı'nın insan ticareti konusunda rol model olamayacağını, bir programda insan kaçakçılığı tarifesini ekrana taşıdığını ifade etti.

Gazete Duvar'ın aktardığı habere göre Anlı’nın bu konuda RTÜK yaptırımına maruz kaldığını hatırlatan Bildirici, "ATV’nin ekran yüzü olan Müge Anlı’nın olduğu bir kamu spotunun diğer tv kanallarında yayınlanmasını tavsiye etmenin mantığı olamaz" dedi.

​Bakanlıktan gelen ilk tavsiyenin kurulda görüşüldüğünü ve yeterli oy çıkmadığını söyleyen Bildirici, kamu spotu teklifinin 31 Temmuz’da tekrar görüşüldüğünü ve bu kez 5 üyenin oyuyla kabul edildiğini aktardı.

Üst Kurul üyeleri Esat Çıplak, Ali Ürküt, İlhan Taşçı ve kendisinin karşı oy verdiğini vurgulayan Bildirici, karşı oy gerekçesini kamuoyuyla paylaştı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum