Reklam
Reklam
Sabah Yazarı Övür; ’İnce laik ayağımız olsun’

Sabah Yazarı Övür; 'İnce laik ayağımız olsun'

Sabah yazarı, yeni parti kuracağı konuşulan İnce'nin Cumhur İttifakı'nın 'laik ayağı' olarak demokrasiye büyük katkı sunabileceğini söyledi.

08 Ağustos 2020 - 14:01 - Güncelleme: 08 Ağustos 2020 - 16:25

Sabah'ta, yeni parti kuracağı iddialarıyla gündemde olan Muharrem İnce için ilginç bir değerlendirmede bulunuldu.

Gazetenin yazarlarından Mahmut Övür, CHP'de yaşandığı belirtilen iç tartışmayı değerlendirirken Muharrem İnce için "Cumhur İttifakı'nın laik ayağı olarak demokrasiye daha büyük katkı sunmazlar mı?" dedi.

Yandaş yazar, kendi sorusunu da İnce'nin Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül kıyaslaması yapıp "İkisinin arasında kalsam Erdoğan'a oy veririm!" dediği sözlerini hatırlatarak yanıtladı.

Övür'ün bugünkü "CHP’den ikinci parti mi geliyor?" başlıklı yazısında ilgili bölüm şöyle:

"Şu da çok merak ediliyor: Peki CHP'den ayrılan İnce ve diğerleri, AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın laik ayağı olarak demokrasiye daha büyük katkı sunmazlar mı? Böylece Saadet Partisi'nin tersi de gerçekleşmiş olur.

Aslında İnce'nin 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri öncesi CHP'nin Abdullah Gül'ü aday göstereceğiyle ilgili bir soruya verdiği cevap, bu konuda bir ipucu olabilir:

"Gül 7 yıl cumhurbaşkanlığı yaptı, bu süre içinde hangi yasayı veto etti? Tek yaptığı onların dümen suyuna gitmekti. Böyle şey olur mu? Ben ikisinin arasında kalsam Erdoğan'a oy veririm!"

Şimdi Demirelvari "dün dündür bugün bugündür" diyecek ama yine de insan merak ediyor; 2023'te CHP'nin adayı Gül olsa İnce nasıl bir tavır takınır?"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lüks otomobillerin farlarının çalınması kamerada
Lüks otomobillerin farlarının çalınması kamerada
Çarpmamak için motosikleti yatırınca metrelerce sürüklendi
Çarpmamak için motosikleti yatırınca metrelerce sürüklendi