Reklam
Reklam

ÜNİBEL işçilerinden grev kararı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yazılım işlerini yapan ÜNİBEL A.Ş.'de çalışan işçiler, yeni toplu iş sözleşme sürecinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle grev kararını işyeri binasına astı.

ÜNİBEL işçilerinden grev kararı
15 Eylül 2020 - 15:40 - Güncelleme: 27 Eylül 2020 - 13:05
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yazılım işlerini yapan ÜNİBEL A.Ş.'de çalışan işçiler, yeni toplu iş sözleşme sürecinde anlaşılamaması nedeniyle Çankaya'da yer alan ÜNİBEL binasına grev kararını astı.

BirGün'ün haberine göre DİSK Sosyal İş Sendikasında örgütlü ÜNİBEL şirketinde çalışan işçiler, "eşit işe eşit ücret" taleplerini açıkladı.

İş yeri temsilcisi Hıdır Çelik yaptığı açıklamada, "Şirketimiz DİSK Sosyal İş Sendikasında örgütlü 29 üyesinin 20'si hâlihazırda 98, 10 TL, kalan 9 kişi ise 102 TL günlük yevmiye ücreti ile çalışmaktadır. 5 grup olan şirkette işveren 4 gruba yüzde 17 dilimlik bir zam uygularken bir gruba ise yüzde 12 dilimlik uyguladı. Bazı sosyal haklarına yüzde 17, bazılarına ise yüzde 10 civarında bir teklif sunmuştu. Oysa bizim talebimiz yeni imzalanan sözleşmelerde, diğer şirketlerdeki benzer iş yapan, çalışan arkadaşlarımızla aynı ücreti almaktır" dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum