Reklam
Reklam
Tülay YILDIRIM EDE

Tülay YILDIRIM EDE

[email protected]

ALAYINIZIN CANI CEHENNEME!

13 Ağustos 2020 - 15:13

Hani sürekli diyoruz ya “Ağzı olan konuşuyor” diye, aslında o iş öyle değil. Ağzı olan konuşmuyor, ağzı olan s.ç.yor çoğu zaman!

Geçenlerde bir kadının yazısını okudum. Kadının ismi ve nerede yazdığı çok da önemli değil. Yazı, buram buram yandaşlık, buram buram menfaat/riyakârlık kokuyordu. Menfaatleri için bir insan nasıl olur da ruhunu, insanlığını, onurunu satar, aklım almıyor bir türlü. Şahsen ruhumu satmaktansa, ölmeyi tercih ederim. Hatun, “Ben şundan yanayım, ben bundan yanayım” tarzı bir kusmuk akıtmış yazısında. Aklınca hakkaniyetli bir tablo çizmeye çalışmış ama hakkaniyetin aksine “çıkar” kokusu yaymış her kelimeye. İnsanın okudukça midesi bulanıyor yeminlen. Madem öyle, ben de karşı olduklarımı yazayım az biraz. Menfaatten, onursuzluktan uzak bir şekilde!

Menfaati için başkalarının elini eteğini öpenlere, menfaati gereği yalakalık gömleğini giyenlere KARŞIYIM!

Para /mevki/güç/koltuk uğruna ruhunu satanlara, doğruluktan uzaklaşıp şeytanlaşanlara KARŞIYIM!

Partisi/cemaati/şusu/busu güç sahibi diye yandaş olan kişileri el üstünde tutup yandaş olmayanları öteleyenlere/eziyet edenlere KARŞIYIM!

Ruhunu şeytana satanlara, benliğine necaset bulaştıranlara KARŞIYIM!

Adaletten uzaklaşanlara, adaletsizliğin kitabını yazanlara KARŞIYIM!

Hakkaniyetten ırak olanlara, hakkın/hukukun ırzına geçip varlık bulanlara KARŞIYIM!

Dinini çıkarlarına uyarlayıp din ile insanları kandıranlara, dini siyasallaştırıp sömürü aracı haline getirenlere, dini afyonlaştıranlara KARŞIYIM!

Kapitalizmi ve emperyalizmi şahlandıranlara, sömürü düzenini diri tutanlara KARŞIYIM!

Zenginlerin gün be gün zenginleşmesine, fakirlerin ise an be an fakirleşmesine KARŞIYIM!

Ataerkil/feodal sistemin/zihniyetin ülkenin ve özellikle kadınların canına okumasına, erkliğin insanlığı/güzel olan her şeyi yok etmesine KARŞIYIM!

Kadınları metalaştıranlara, katledenlere, şiddet uygulayanlara, köleleştirenlere, seks objesine indirgeyenlere, aşağılayanlara, erkeğin alt modeli olarak görenlere, hiçe sayanlara KARŞIYIM!

Faşistlere, kendi ırkını yüce görenlere, başka ırklara kötülük yapmayı normalleştirenlere, kendi ırkı dışındaki ırkları tükaka edenlere KARŞIYIM!

Kendi dinini ön plana çıkarıp farklı dinden olanlara veya dinsizlere eziyet edenlere, aşağılayanlara, haklarını sömürenlere, katledenlere KARŞIYIM!

Hangi ırktan veya inançtan ya da inaçsızlıktan olursa olsun insanların, hayvanların, doğanın katledilmesine KARŞIYIM!

Savaşlara, savaş tanrılarına, silahlara, militarizme, yok yere ölmeye/öldürülmeye KARŞIYIM!

Burjuvaziye, zenginlerin açlara sırtını dönmesine, komşusu açken tok yakan aşağılık zihniyete, şerefsizlikle şahlanan zenginlere KARŞIYIM!

Tacize, tecavüze, çocuk yaşta evliliklere, çocuklara cinsel istismarda bulunup ceza almadan elini kolunu sallayarak gezen p.çlere, hayvanlara tecavüz eden iğrenç sapık pisliklere KARŞIYIM!

Cinsel kimliğinden ötürü insanlara şiddet uygulayanlara, öteleyenlere, katledenlere, homofobik zihniyetlere, kendi cinsel kimliğini hak sayıp kendisi dışındaki kişilere kötülük eden insanlıktan çıkmış benliklere KARŞIYIM!

Bir yüzükle yola başlayıp bir sarayla yola devam edenlere, mazlumluğun doğurduğu zalimlere KARŞIYIM!

Batıyı doğudan üstün görenlere, doğudakileri aşağılayanlara veya görmezden gelenlere, doğudaki insanlara hayatı zindan edenlere KARŞIYIM!

Kürtleri, Ermenileri, Alevileri ve daha nice ötekiyi hayattan bezdirenlere, haklarını gasp edenlere, üvey evlat muamelesi yapıp hayatlarını cehenneme çevirenlere KARŞIYIM!

Sanata/sanatçıya değer vermeyene, bu ülkede sanatı da sanatçıyı da öldürme niyetini güdenlere, güzel olan her şeyi kötü belleyenlere KARŞIYIM!

Gazetecilerin, aydınların,  akademisyenlerin, siyasetçilerin, muhaliflerin tutsak edilmesine, muhalif olmalarından dolayı insanların özgürlükten mahrum edilmesine, bu ülkede özgürce fikirlerin beyan edilememesine veya eleştiri yapılamamasına, yapanların tutuklanmasına KARŞIYIM!

Ülkenin topraklarının gün be gün satılmasına, bilinçli yangınlar çıkarmak suretiyle ormanların yok edilip imara açılmasına, Hasankeyf gibi tarihi eserlerin yok edilmesine, Gayri Müslimlerin inşa ettiği ve tarihi değer taşıyan kiliselerin camiye dönüştürülmesine KARŞIYIM!

Allah’ın laneti, zalimlerin üzerine olsun!

Allah’ın laneti, dini kullanarak insanları sömürenlerin üzerine olsun!

Allah’ın laneti, adaletsizlikte yarışanların üzerine olsun!

Allah’ın laneti, ötekileştirenlerin, ötekilere zulmedenlerin üzerine olsun!

Allah’ın laneti, lüks içindeki hayatlarından ve makamlarından siyaset yapıp halkını yönetenlerin üzerine olsun!

Şüphesiz ki insan zalimdir ve Allah zalimleri sevmez!

Ve son olarak:

ŞAHİT OL RAB, BEN ONLARIN DİNİNDEN DEĞİLİM!..

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Haldun Çıray
  11 ay önce
  Başka şeyler yaz millet bu tür nasihatlardan bezgin allah herkesi takip ediyof
 • Halit Ziya Yücesan.
  11 ay önce
  Kısaca IŞID zihniyetiyle bu toprakları inim inim inletenlere lanet olsun kardeş.