Reklam
Reklam

Zeynep Altıok'un yargılanmasına pandemi engeli

CHP eski Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok’un, sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla yeniden yargılandığı dava, pandemi şartları sebebiyle ileri bir tarihe ertelendi

Zeynep Altıok'un yargılanmasına pandemi engeli
03 Aralık 2020 - 11:26 - Güncelleme: 03 Aralık 2020 - 11:54

Begüm Burçak GÜNAY- GERÇEK HABERCİ- CHP eski Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok’un, sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla yargılandığı davadan beraat etmesinin ardından, 20 gün sonra aynı suçlama ile yeni bir dava açıldı. Urla 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava, pandemi şartları sebebiyle ileri bir tarihe ertelendi. Davada Zeynep Altıok'u Avukat Ulaş Polat savundu.

Davaya, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP PM üyeleri Umut Akdoğan, Devrim Barış Çelik, Konak Kent Konseyi Başkanı Hamit Mumcu, Bornova CHP Meclis Üyesi Cem Arıkan, Avukat Ulaş Polat, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur katıldı. 

MÜCADELEMİ SÜRDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİM

Duruşma sonrası açıklama yapan Zeynep Altıok, “İfade özgürlüğünün, haber alma özgürlüğünün, her türlü eleştiri hakkının yasaklandığı, baskılandığı bir süreçteyiz. Vatandaşlar en ufak bir itirazını dile getirdiğinde, Cumhurbaşkanına hakaret, iktidara eleştiriden yargılandığı bir hale geldi. Ben de bu vatandaşlardan biriyim. İnsan hakları savunucuyum. Hak savunusuyum. Kendim için değil tüm yurttaşlar için mücadele ediyorum. Bu yüzden özgür, demokratik, çağdaş ve laik bir Türkiye için mücadelemi sürdürüyorum. Mücadelemi sürdürmeye devam edeceğim. Yargılandığım paylaşımlar tamamen siyasi eleştirimizi dile getirdiğim, asla hakaret içermeyen paylaşımlar. Bu yüzden dile getirmeye devam edeceğim” diye konuştu. 

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, dayanışma için bir arada olduklarını belirterek, “Ülkedeki hukuk düzenine reform getireceğini söyleyenler, özgürlükleri genişleteceklerini söyleyenler sadece kendilerini eleştirdikleri için yargılama kararı veriyorlar. Çağdaş demokraside Cumhurbaşkanına hakaret diye bir suç olamaz. Çağdaş bir demokraside partili bir Cumhurbaşkanı olamaz. Bunlar bizi yıldıramaz. Zeynep Hanım’ın bu davadan aklanacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum