Reklam
Reklam
AK Parti’de ’RTÜK’ rahatsızlığı
Reklam

AK Parti'de 'RTÜK' rahatsızlığı

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, üyeliği düşürülen Faruk Bildirici'nin yerine seçim yapılmasına ilişkin yazıyı TBMM Başkanlığı'na gönderdi. Ancak AK Parti içinde yöntem ve Bildirici'nin üyeliğinin düşürülmesi gerekçeleriyle ilgili tartışma yaşandığı öne sürüldü.

08 Kasım 2019 - 09:51

Cumhuriyet gazetesinden Emine Kaplan'ın haberine göre, bazı AK Parti yöneticileri RTÜK Yasası'nda üyelikten düşürmeye ilişkin düzenleme olsa da bunun tartışıldığına dikkat çekerek, "Meclis’in seçtiği üyeyi kurul düşürüyor. Yöntem olarak biraz tuhaf bir durum. Kötü niyetli düşünülürse sürekli üye düşürülebilir gibi bir durum ortaya çıkabilir" görüşünü dile getirdi.

Yöntem kadar Faruk Bildirici’nin üyeliğinin düşürülmesiyle ilgili gerekçelerin de tartışmalı olduğunu vurgulayan parti yöneticileri, "Hukuki gerekçeleri sağlam mıdır, çok da kesin değil. Yasaya göre ‘hukuken geçerlidir’ diyebilirsiniz, ya da tam tersini söyleyebilirziniz. İki türlü de okunabilecek bir durum var ortada” değerlendirmesini yaptı.

AK Parti yöneticileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Bildirici’nin üyeliğinin düşürülmesinden önce bilgi verilip verilmediği konusunda, “Birileri sunmuştur, ama acaba nasıl anlattı olayları. Hikaye etme biçimi var bir de. Cumhurbaşkanı bilmez ki ne olduğunu. ‘Hukuk neyi gerektiriyorsa onu yapın’ demiş olabilir, ama bu da bir talimat değildir” görüşünü dile getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İZSU sayaç okumalarına tekrar başladı
İZSU sayaç okumalarına tekrar başladı
İzmir Kent Konseyi’nin mülteci raporu açıklandı
İzmir Kent Konseyi’nin mülteci raporu açıklandı