Reklam
Reklam

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na Netflix karakteriyle yanıt

Kılıçdaroğlu’nun SADAT’ın önüne gitmesi, AK Parti’li Dağ’ın tepkisini çekti

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na Netflix karakteriyle yanıt
13 Mayıs 2022 - 19:26

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, kalabalık bir heyetle SADAT'ın önüne giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, Netflix’te Uysallar dizisindeki ‘Oktay Uysal’ın geceleri büründüğü “Kaos sevdalısı” karakterine atıf yaparak yanıt verdi.

Dağ Twitter’dan yaptığı paylaşımda “CHP Genel Başkanı, bugünkü davranışıyla sorumlu bir muhalefet lideri gibi değil, bir  ‘Kaos sevdalısı’ gibi davranmıştır” dedi.

“Türkiye’de seçimler, demokratik ve temiz bir şekilde gerçekleşmektedir. Dolayısıyla herhangi bir seçim güvenliği sorunu yoktur” ifadelerini kullanan Dağ şöyle devam etti:

Kemal Kılıçdaroğlu, barışçıl şekilde sürdürdüğümüz seçim geleneğine gölge düşürmek için yapmacık bir endişe ile suyu bulandırmaya çalışmaktadır. Seçim döneminde herhangi bir problemin ve güvenlik zafiyetinin oluşmadığı ülkemizde ajans eliyle hayal üretip toplumun huzurunu kaçırmayı hedefleyeceklerine, kendi açılarından endişe etmeleri gereken daha önemli bir husus vardır; yine, yeniden kaybetmemek. Yine kaybedeceksiniz. Muhalefet şimdiden seçimi kaybedeceğini bildiği için, yenilgisine kılıf ve bahane aramakta ya da toplumu galeyana getirmeyi amaçlamaktadır. CHP Genel Başkanı, bugünkü davranışıyla sorumlu bir muhalefet lideri gibi değil, bir  ‘Kaos sevdalısı’ gibi davranmıştır.

“Kemal Bey, CHP’ye doldurduğu siyasetçi görünümlü militanlar eşliğinde yaptığı eylemlerle CHP'yi sokaktan beslenen, marjinalize bir kimliğe büründürme faaliyetine devam etmektedir” iddiasında bulunan Dağ, “CHP siyasetinde sadece durağan ritimli, kulak tırmalayıcı kantin solcusu sloganları eksiktir” dedi.

Dağ, Kılıçdaroğlu’nu da etiketleyerek şunları ifade etti:

Kurgu çekimlerden ve sokak eylemlerinden medet uman bu "Fav delisi" siyaset anlayışı ile prim yapacağını ve kendi tabanı da dâhil herkesin zihnindeki “Vasat, iş bilmez Bay Kemal” düşüncesini sileceğini zannediyor ama yanılıyor.  (Yine) Yenileceksin Sayın Kemal Kılıçdaroğlu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum