Reklam
Reklam
AK PARTİ İZMİR SİL BAŞTAN MI? 
Reklam

AK PARTİ İZMİR SİL BAŞTAN MI? 

Kongre süreci başlayan Ak Parti'de İzmir İl Teşkilatı'nda büyük değişikliğe gidileceği ileri sürüldü.

17 Ocak 2020 - 22:11 - Güncelleme: 18 Ocak 2020 - 13:29

Begüm Burçak GÜNAY/GERÇEK HABERCİ-KULİS HABER-Kurulduğu günden beri İzmir'de iktidarın uzağında kalan ve yeterli başarıyı gösteremeyen Ak Parti, İzmir İl Teşkilatları'nda büyük revizyona gidileceği parti kulislerinde yüksek sesle dillendirilmeye başladı. İddialara göre kentteki mevcut kadroların sil baştan yenileneceği konuşuluyor.
İddialar çerçevesinde Şubat ayı ortasında başlayacak ilçe kongresi sürecinde kentteki kadroların tamamına yakınında değişiklik yapılacağı ileri sürüldü. Oluşturulacak yeni yönetimlerde özellikle siyasette daha önce aktif yer almamış ve genç yüzlerin arandığı konuşuluyor. Bu çerçevede parti üyeleri ve partiye gönül verenler arasından geniş çaplı arama-tarama çalışmalarının başlatıldığı iddia ediliyor. Yeniden yapılanma sürecinde kısır döngüden çıkılarak oluşturulacak yeni yönetimlerde mahalle temsilcileri, ilçe yönetimleri ve il yönetiminde adeta sil baştan yapılanma yapılarak büyük değişiklige gidilerek İzmir içinde sevilen ve kentin yapısına uygun isimlerden kadrolar oluşturulacak.
Bu çalışmaların yapılması konusunda kentte başta İzmir Ticaret Odası seçimleri süreci ve kentte yapılan atamalarda kentin dinamikleri gözardı edilerek tepki çeken müdahaleler ve bu müdahalelerle ilgili parti genel merkezinin yanlış bilgilendirilmesi örnek gösterildi.
İhaleler ve ticari faaliyetler inceleniyor..
Bu çerçevede parti kulislerinde son dönemde sıkça dile getirilen il ve ilçe yönetimindekilerin aldığı ihaleler ve ticari faaliyetleri masaya yatırılacak. Bunun yanı sıra kentteki bazı inşaat şirketleri ve ulusal bazda çalışan şirketlerin isteği ile yönetimlere girenler ve yönetim kurulu toplantılarına katılmayan isimlerin yeni yapılanmada yer almayacağı ileri sürüldü. 
Kadro devirlerine dikkat çekildi...
Özellikle değişim süreçlerinde görevlerini yeni yönetimlere devir edilen eski başkanların kadrolarına dikkat çekilen kulislerde bu isimlerin de değiştirileceği öne sürüldü. Bu kadroların eski başkanların talimatından çıkmaması ve yeni yönetimlerin başarısına engel olduğu ifade edilerek yenilik talep edildiği iddia ediliyor.
Erdoğan Kandemir'in dikkatini çekmişti...
Hatırlanacağı üzere son yapılan atamalarda Ak Parti Genel Başkanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir'in her atamayı "Sayın Cumhurbaşkanımızın onayıyla atanmıştır." şeklinde yapınca Erdoğan "Niye bana yıkıyorsun, tek başına mı atıyorum ben il başkanlarını? Sen benim önüme getiriyorsun, ben çoğunu tanımıyorum bile. İstişare yapıp atıyoruz. Kılıçdaroğlu gibi bana 'tek adam' mı diyorsun yani" sözlerinin ardından listeler üzerinde daha derin inceleme yapılacağı ileri sürülüyor. Bu incelemede "denenmiş ve seçim kaybetmiş" isimler parti vitrininde olmayacak. Özellikle İzmir değişim konusunda öne çıkan illerden biri...
Değişimde dikkat çeken yerler...
Bu çerçeve de özellikle Bayraklı, Konak, Karabağlar, Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Menemen, Kemalpaşa, Torbalı, Narlıdere, Selçuk, Karaburun, Foça, Çeşme(il yönetimine çekilecek), Urla(İl yönetimine çekilecek), Karşıyaka(il yönetimine çekilecek) ilçelerinde değişiklik bekleniyor.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Mustafa aydın
  5 ay önce
  Havanda su dövüyorsunuz bildiklerinizi gördüklerinizi söyleyemiyorsunuz son yıllarda gelen ilçe başkanlarına ve neler yaptıklarına bakın ( Sait Başkan hariç) gelmiş geçmiş il yönetimlerine bakın örneğin il yönetiminde devamlı olanlara bakın örneğin Selvay a bakın karayolları sınırlarını ne kadar aşmış kurcalarsanız ulaştırma bakanlığına kadar gider İzmir’de bulunan AKPARTİ kiler enayi deyil köşe başlarını tutan çıkar çevreleri iyi dinleyin benim Allah’a şükür bu partinin her kademesinde yıllarca çalıştım bir kuruş Akçalı işlere karışmadım hiçbir beklentim olmadı hodri meydan REİS-İ size yedirmeyeceğiz
 • Ömer dayanık
  5 ay önce
  Konakta oturan bir vatandaş olarak Ak Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Baştaş gelmiş geçmiş en iyi idareci halkın sorunları ile ilgilenen çözüm üreten bir yönetici Ak partiye can suyu olan mütevazi Sayın Cumhurbaşkanımızın bahsettiği ömerlerden biri Gelecek dönemdede olması gereken bir insan
 • Bekir
  5 ay önce
  Değişiklik yapılmalı hemde sil baştan ..Parti içi aile şirketine döndü bu amca oğlu diğeri teyze kızı hala oğlu vb bu uzayıp gidiyor..Bu döneme meclis üyesi giren yakını varsa diğer dönem sıra onda... Biri yer bulması n diye eski elemanların kayıtlar nasıl silindiğini biz çok iyi biliriz.. Bu durum oy potansiyelindsn bellidir düşüş devam etmektedir..
 • Ahmet Özdemir
  5 ay önce
  Keşke yapılsa. Çok isabetli karar olur.
 • Vural dinç izmir kastamonulular derneği
  5 ay önce
  Yerinde bir tespit partililere küfür hakaret tehtit eden ilçe başkanı hala görevi başında konak ilçe başkanı derhal görevden alınmalı bu ilçe başkanına destek veren il başkanıda değişmeli teşkilatların sorunlarıyla ilgileniyormuş gibi gözüken ama teşkilatı *** yerine koyan bir il başkanı istemiyoruz bunlara destek veren vekillerde cumhur BAŞKANIMIZA iletmekte bizim boynumuzun borcu olsun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kemeraltı çarşısı da turuncu çember içinde
Kemeraltı çarşısı da turuncu çember içinde
Başkan Koştu’dan dedektif gibi çalışan zabıtaya ödül
Başkan Koştu’dan dedektif gibi çalışan zabıtaya ödül