Reklam
Reklam
AK Parti’li meclis üyesinden CHP’li üyeye silahlı saldırı
Reklam

AK Parti'li meclis üyesinden CHP'li üyeye silahlı saldırı

Çorum’un Kargı ilçesi AK Parti Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eken, CHP Belediye Meclis Üyesi Sonay Ergül’ün aracını kurşunladı.

25 Mayıs 2020 - 23:58

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Sonay Ergül dün gece yayladaki evinden özel aracıyla Kargı’ya giderken önünü kesen AK Parti Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eken ve AK Parti Belediye Meclis Üyesi Abdulaziz Akgül’ün oğlu İbrahim Akgül tarafından aracına ateş açıldı. "Canımı zor kurtardım" diyen Ergül, “Olayda kullanıldığı tahmin edilen bir tabanca İbrahim Eken’in aracında bulundu" dedi.

"TAŞ YAĞMURUNA TUTULDU"

Olay yerinden kaçmasına rağmen şahısların kestirme yoldan tekrar önüne geçtiklerini ve bu defa İbrahim Eken, İbrahim Akgül ve sonradan gelen kişiler tarafından aracının taş yağmuruna tutulduğunu söyleyen Sonay Ergül “Kaçarak canımı zor kurtardım” dedi.

İbrahim Eken

SERBEST BIRAKILDILAR

Ergül, daha sonra jandarmaya haber verdiğini ifade ederek, “Jandarmanın incelemesi sonucunda olayda kullanıldığı tahmin edilen bir adet tabanca İbrahim Eken’in aracında, olayın meydana geldiği bölgede ise yüz adet tabanca ve tüfek boş kovanı bulundu. Şikayetçi olduğum kişiler ifadeleri alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar” dedi.

Ergül, söz konusu olayın belediye meclisinde geçen bir tartışmanın ardından yaşandığını ileri sürdü.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Melis Eken
  1 ay önce
  Iyice kudurdular pislikler, yüreksiz yaratıklar. Bir kişiye karşı onlarca kişi, hepsi silahlı ve kurdukları haince tuzak
 • Capulcu zafer
  1 ay önce
  ADALETIN Hukukun yasalarin Bagimsiz yarginin ifade özgürlügünün Demokrasi ve insanhaklarinin katledildigi ÜLKE saray saltanat ISRAF Hükümdarligi sülale devri tek adam rejimi Türkiyesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Soyer Menderes'ten üreticilere seslendi
Başkan Soyer Menderes'ten üreticilere seslendi
TFF'den testi pozitif çıkan hakemle ilgili açıklama
TFF'den testi pozitif çıkan hakemle ilgili açıklama