Reklam
Reklam

Ak Partili meclis üyesinden ilginç talep

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekim ayı olağan 3’üncü oturumunda AK Partili Buca Meclis üyesi Mustafa Solmaz, toplantının dilek ve temenniler kısmında Buca’ya AVM açılmasını talep etti

Ak Partili meclis üyesinden ilginç talep
19 Ekim 2019 - 11:21 - Güncelleme: 19 Ekim 2019 - 11:27
SEVİLCAN GÜNAY/GERÇEK HABERCİ- İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Başkan Tunç Soyer’in başkanlığında gerçekleşen Belediye Meclisi ekim ayının son oturumunda Bir dönem partisinin Buca ilçe başkanlığı yapan AK Partili Buca Meclis Üyesi Mustafa Solmaz’ın Alışveriş Merkezi (AVM) çıkışı dikkat çekti. Meclisin kapanış kısmında yer alan dilek ve temenniler bölümünde söz alan Ak Partili Solmaz, “Buca’da kadınlar hafta sonu ya Balçova’ya ya da Gaziemir’e gidiyor,  mümkün olursa Buca’da da AVM olsun. Buca’nın parası Buca’ya kalsın” dedi.

Bulundukları bölgede trafik sorununun kaynağı olarak gösterilen AVM’lerin kentin en kötü trafiğine sahip olan Buca için talep edilmesi şaşkınlık yarattı. Solmaz’în bu teklifi akıllara kentin ortasında kalan ve kaldırılması planlanan Buca Cezaevi’nin yerinin ne yapılacağı konusundaki tartışmaları getirdi. Burası için ortada somut bir proje yokken böylesi bir teklifin ülke genelinde iktidar olan partinin meclis üyesinden gelmesi; “Buca Cezaevi AVM’mi yapılmak isteniyor?” sorusunu getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum