Reklam
Reklam
Reklam

AK Partili vekil polislere hem "şerefsiz" dedi, hem de bir yıl işsiz bıraktı

Geçen sene Mersin Erdemli'de aracı durdurulan AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, arabasını durduran Türk polislerine "Şerefsiz" diyerek hakaret etmişti. Açığa alınan o iki polisin, bir senedir görevine dönemediği ortaya çıktı. Polisin eşi "Korkuyoruz, adalet istiyoruz, duyun artık sesimizi" dedi.

AK Partili vekil polislere hem "şerefsiz" dedi, hem de bir yıl işsiz bıraktı
30 Temmuz 2022 - 19:31

Bir yıl önce Mersin’de Emniyet Müdürlüğü’nün şüpheli araç ihbarı üzerine arabası durdurulan AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, kendisini durduran trafik polislerine “Şerefsiz” diye hakaret etmişti.

O iki polis memuru, açığa alınmıştı.

Sözcü Gazetesi yazarı Yusuf Demir’in haberine göre, açığa alınan polis memurları verilen sözlere rağmen mesleklerine geri dönemedi. Polislerin aileleri, maddi ve manevi anlamda zor durumda olduklarını söyledi.

“EKİBİN ÜZERİNE SÜRÜP KAÇTI”

Emniyet Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, kurduğu Polisin Sesi Platformu (polisinsesi.org) üzerinden, açığa alınan iki polisle ilgili yeni bilgiler paylaştı. 

Faruk Sezer, mevzuata göre silinmesi yasak olan telsiz konuşmaları ve farklı kaynaklardan edindiği bilgiler ışığında o gün yaşananları şöyle anlattı: “Geçtiğimiz yıl 18 Temmuz günü Mersin’de bir otomobil bir ekibin dur ihtarına uymuyor. Ekip telsizden “Üzerime sürdü, durmadan kaçtı” şeklinde anonsla durumu bildiriyor. Haber merkezi olayı bütün birimlere anons ederek duyuruyor. Görev yerinde olan Muharrem Aydoğan ve Muhammed Yar’dan oluşan iki kişilik bir ekibimiz, kavşakta aracı durduruyor.”

“ŞEREFSİZ” DİYE HAKARET ETTİ

AKP Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın arabasını durduran iki trafik polisi Muharrem Aydoğan ve Muhammed Yar, milletvekiline durumu izah etti ve “Kartı amirime göstereyim” dedi.

Ancak AKP Milletvekili Zeynep Gül, “Benim sorunum mu? Bana adını ver şerefsiz” diyerek Türk polislerine hakaret etti.

O iki polis memuru, bu olayın üzerine açığa alındı. 

İl Emniyet Müdürü, “Açığa alındınız. Silahınızı ve kimliğinizi bırakın” dedi.

VERİLEN SÖZ TUTULMADI

Açığa alınan polislerden biri, üç ay önce AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz ile görüştü. Zeynep Gül Yılmaz, açığa alınan polislerin görevlerine dönebilmesi için “elinden geleni yapacağına” dair söz verdi.

Ancak o söz tutulmadı. Tek maaşla üç çocuğa bakmak zorunda olan polis memuru dahil, her iki polis de hala görevine dönemedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kamil Yönter
    2 hafta önce
    Şerefli polisimize yumruk atan şerefsiz vekilden ne farkı var buda şerefsiz