Reklam
Reklam
AKGÜL: KENDİ İÇİMİZDE DEĞİL, FAŞİZME KARŞI SAVAŞMALIYIZ
Reklam

AKGÜL: KENDİ İÇİMİZDE DEĞİL, FAŞİZME KARŞI SAVAŞMALIYIZ

CHP İzmir İl eski Başkan Yardımcısı Şirin Akgül, 15 Aralık’ta yapılacak olan Çiğli Kongresi’nde aday olduğunu açıkladı. Akgül, “Görüyorum ki kavga gürültü oluyor ama benim için önemli olan partililerin el ele kol kola yürümesi. Bizim savaşımız AK Parti faşizmi ile olmalı. Kavgamızı Ak Parti ve faşizme karşı yapmalıyız” dedi

07 Aralık 2019 - 15:06 - Güncelleme: 07 Aralık 2019 - 15:17

Sevilcan GÜNAY’GERÇEK HABERCİ- Çiğli’de mevcut İlçe Başkanı Mert Özcan, resmi olarak bugün sabah saatlerinde adaylığını açıklayarak, ‘seçilerek başkan olmak istiyorum’ açıklamasını yapmasının ardından muhaliflerin ortak adayı olduğu ileri sürülen il eski başkan yardımcısı Şirin Akgül’de resmi olarak adaylığını açıkladı. Çiğli Belediyesi eski başkanı Hasan Arslan’da ilçe binasında gerçekleşen adaylık açıklamasında hazır bulundu. 
AKGÜL: EZENİN KARŞISINDA EZİLENİN YANINDA OLMALIYIZ
İl eski yöneticisi ve CHP Çiğli İlçe Başkan Adayı Şirin Akgül, parti içinde kavga gürültünün olmaması gerektiğine vurgu yaptı. Akgül, “Mert Başkanın, ilk adaylığımı açıkladığımda beni arayarak tebrik etmesi beni çok duygulandırdı. Bu vesileyle ben Mert kardeşimize teşekkür ederim. Bizim partimizin dili; sevgi, kardeşlik ve dostluk dilidir. Görüyorum ki kavga gürültü oluyor ama benim için önemli olan partililerin el ele kol kola yürümesi. Bizim savaşımız AK Parti faşizmi ile olmalı. Kavgamızı Ak Parti ve faşizm için yapmalıyız. Biz işçinin, emekçinin, emeklinin yanında olmalıyız. Ezenin karşısında ezilenin yanında olmalıyız” dedi. 
Toplantının ardından basın mensuplarına bir bildiri dağıtan Şirin Akgül, neden aday olduğunu ve seçimi kazanması durumunda neler yapacağını bu bildiri ile açıkladı. İşte Akgül’ün açıklaması; 
“CHP değerli, vicdanlı, onurlu ve yürekli üyeleri, sevgili yol arkadaşlarım; Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının kapitalizm ve emperyalizme karşı verdiği olağan üstü mücadele sonrası bugüne getirdikleri Cumhuriyet kazanımları büyük tehdit altında. Bu tehditleri bertaraf etmek, Cumhuriyet değerlerini korumak ve yaşatmak ancak ve ancak CHP çatısı altında kenetlenmekle mümkün. Tam da bu sebeple partimiz daha önce hiç olmadığı kadar saldırı altında. Ekonomik krize, dış politikada ki başarısızlıklara, kadın cinayetlerine karşı üç maymunu oynayanlar; konu CHP olduğunda haftalarca ülke gündemini meşgul ediyorlar. Yaşanan bu gelişmeler dahil parti politikalarının ne kadar doğru olduğunu ve iktidara doğru koşar adım ilerlediğimizi gösteriyor. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 31 Mart yerel seçimlerinde izlediği; kucaklayıcı, birleştirici ve kapsayıcı politikalar sonrası toplumun her kesiminden insanın bir araya gelebileceği ve CHP’nin umut olabileceği bir kez daha tescillenmiş oldu. Ülkemiz ve partimizin geldiği bu süreçte sorumluluk almam ve elimi taşın altına koymam gerektiğini düşündüğümden. 15 Aralık’ta yapılacak olan CHP Çiğli İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi’nde ilçe başkanlığı adaylığımı açıklıyorum. İlçe başkanlığım sürecinde şu ilkelerle hareket edeceğimi taahhüt ediyorum. 
1.    Çiğli Örgütü’nün hasret kaldığı; barış, kardeşlik, sevgi ve hoşgörü dilini egemen kılacak, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun çizdiği; birleştirici, kucaklayıcı politikaları hayata geçireceğim. 
2.    Kadınlara ve gençlere hak ettiği değeri verecek, siyaset arenasında daha fazla yer almaları için her türlü pozitif ayrımcılığı gözeteceğim.
3.    Parti içi hizipleşme ve ötekileştirmeyi yok edecek, tüm partililere eşit mesafede duracak, belirli bir zümrenin, grubun değil herkesin ilçe başkanı olacağım.
4.    Partimizin ilçemizdeki çıtasını yükseltmek için elimden gelen tüm gayreti gösterecek, gecemi gündüzüme katarak çalışacağım.
5.    Tüm partililerin sorunları ve sıkıntılarıyla birebir ilgileneceğim, dertlerine derman olacağım.


ÖZCAN: DÜĞÜN HAVASI’NDA BİR KONGRE GEÇİRELİM!
Bu arada Şirin Akgül’ün adaylık açıklamasından önce söz alan CHP Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, mahalle delege seçimlerinin oldukça barışçıl bir ortamda geçtiğini hatırlatarak, ilçe kongresinin de bayram hatta bir düğün havasında geçmesini temenni ederek; “Bunun için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Biz demokrasiye inan bir partiyiz. Bu yarışın olması çok doğal, Şirin başkanımız da partiye emek vermiş ve her kademsinde görev yapmış. Ben inanıyorum ki kongremiz de bayram ve düğün havasında geçecek tüm Türkiye’ye ve İzmir’e de örnek olacak” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milli Savunma Bakanı Akar: Yıl başından itibaren 1900 terörist etkisiz hale getirildi
Milli Savunma Bakanı Akar: Yıl başından itibaren 1900 terörist...
FIFA 5 oyuncu değişiklik hakkını uzattı
FIFA 5 oyuncu değişiklik hakkını uzattı