Reklam
Reklam
Aleyna Çakır’ın sevgilisi Ümitcan Uygun hakkında dava...
Reklam

Aleyna Çakır'ın sevgilisi Ümitcan Uygun hakkında dava açıldı!

Ankara’da 4 Haziran’da intihar ettiği iddia edilen ve cansız bedeni sevgilisi tarafından bulunan Aleyna Çakır’ın, birlikte olduğu ülkücü Ümitcan Uygun tarafından ölüm ile tehdit edildiği ortaya çıktı.

15 Haziran 2020 - 12:02

Ankara’da 3 Haziran 2020’de intihar ettiği öne sürülen, erkek arkadaşı olduğu belirtilen Ümit Can Uygun tarafından şiddet uygulandığı ve yerde baygın yattığı görüntüler sosyal medyada yayılan Aleyna Çakır soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı.

Aleyna'nın Ümitcan Uygun tarafından ölüm ile tehdit edildiği ancak Çakır’ın Uygun hakkında yaptığı şikayet üzerine kovuşturmaya yer yok kararı verildiği öğrenildi.

Hürriyet'ten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre; Aleyna Çakır’ın 4 Haziran günü Ankara’da intihar ettiği haberlere yansımıştı. Cansız bedeni sevgilisi olduğu iddia edilen Ümitcan Uygun isimli erkek tarafından bulunan Çakır’ın arkadaşları, intihar haberine şaşırmış ve inanmadıklarını söylemişti.

Sosyal medyada yayılan videoda Aleyna Çakır, Ümitcan Uygun tarafından darp ediliyor ve canlı yayında yerde yatan baygın görüntüsü paylaşılıyor. Ümitcan Uygun videoda, “Öyle yapılmaz böyle yapılır” diyor.

ÖLÜM İLE TEHDİT EDİLMİŞ

Ankara’da Aleyna Çakır ismiyle bilenen Sema Esen, ölümünden önce 17 Nisan’da evine zorla girdiği iddiasıyla erkek arkadaşı Ümit Uygun ve arkadaşı Enes Ö., hakkında şikayetçi oldu. Şikayet üzerine şüpheliler hakkında ‘konut dokunulmazlığını ihlal’, ‘hakaret’ ve ‘basit yaralama’ suçlarında başlatılan soruşturma tamamlandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ümit U. ve Enes Ö., hakkında ‘konut dokunulmazlığını ihlal etme’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istedi. Ankara 17. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açtı. İddianamede, şüpheli Ümit U.’nun 17 Nisan’da gözaltına alındığı 1 gün sonra serbest bırakıldığı belirtildi.

“KOVUŞTURMAYA YER YOK” KARARI VERİLMİŞ

İddianamede, Esen ile şüphelilerden Ümit Uygun’un sevgili oldukları, suç tarihinden üç gün önce ayrıldıkları belirtildi. Şüphelilerin Esen’in evine geldiklerinin belirtildiği iddianamede “Enes’in konuşmak istediğini söylemesi üzerine mağdurun kapıyı hafif aralaması ile birlikte şüphelilerin kapıyı iterek zorla içeri girdikleri, Ümit’in eve girdikten sonra Seni öldüreceğim’ diyerek tehditte bulunduğu” belirtildi. Şüpheli Ümit U., hakkında hakaret ve basit yaralama suçlarından ise kovuşturmaya yer olmadığına da karar verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kılıçdaroğlu’nun danışmanı paylaştı: A Haber’den suyu kesik vatandaşla ‘çarpıcı’ röportaj; arkada çamaşır makinesi çalışıyor
Kılıçdaroğlu’nun danışmanı paylaştı: A Haber’den suyu...
MSB: PKK/YPG'nin Suriye'deki faaliyetlerine izin verilmeyecektir
MSB: PKK/YPG'nin Suriye'deki faaliyetlerine izin verilmeyecektir