Reklam
Reklam
Almanya’dan ’Türkiye’ye seyahat’ açıklaması: "Şu...
Reklam

Almanya'dan 'Türkiye'ye seyahat' açıklaması: "Şu anda Türkiye ile görüşmeleri yürütüyoruz. Henüz sonucun ne olacağı belli değil"

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Türkiye ile seyahat kısıtlamaları hakkında görüşmeler yürütmeye devam ettiklerini söyledi

03 Haziran 2020 - 14:57

Almanya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Türkiye'ye yönelik seyahatler konusunda Ankara ile görüşmelerin devam ettiği belirtildi.

Habertürk'ün haberine göre; Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Türkiye'ye yapılacak seyahatlare yönelik kısıtlamalarla ilgili bir açıklama yaptı.

Sözcü, "Şu anda Türkiye ile görüşmeleri yürütüyoruz. Henüz sonucunu ne olacağını söyleyemiyorum" ifadelerini kullandı.

Alman hükümeti, bu sabah saatlerinde Avrupa Birliği ve Schengen ülkeleri ile İngiltere'ye yönelik seyahat yasağının 15 Haziran'da kaldırılacağını açıklamıştı. Seyahat yasağının kaldırılacağı ülkeler arasında Türkiye yer almıyordu.

NE OLMUŞTU?

Almanya, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle uygulamaya koyduğu seyahat uyarısını 31 ülke için kaldırdığını açıklamıştı.

Bakanlar Kurulu kararına göre, 15 Haziran'dan itibaren 26 Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkenin yanı sıra İngiltere, İzlanda, Norveç, İsviçre, Liechtenstein'a yönelik seyahat uyarısı kalkmıştı.

Dışişleri Bakanlığı bu ülkeler için seyahat uyarısı yerine seyahat bilgilendirmesi uygulamasına geçecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Agoralı Ferhat’a Batur desteği
Agoralı Ferhat’a Batur desteği
İzmir’de 26 sığınmacı kurtarıldı
İzmir’de 26 sığınmacı kurtarıldı