Reklam
Anadolu Üniversitesi Rektörü’nün annesinden İzmirlilere:...

Anadolu Üniversitesi Rektörü'nün annesinden İzmirlilere: Dinsiz, imansız, gavurlar…

Anadolu Üniversitesi Rektörü’nün annesi olan Zekiye Çomaklı adlı “köşe yazarı” İzmirlileri hedef aldı. İzmirliler için “dinsiz”, “imansız”, “gavur” gibi ifadeler kullanan Çomaklı’nın görüntüleri sosyal medyada tepki çekti.

30 Mart 2020 - 21:29 - Güncelleme: 30 Mart 2020 - 21:41

a3haber'in haberine göre Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklının annesi olan “köşe yazarı” Zekiye Çomaklı’nın sosyal medya üzerinden İzmirlilere hakaret ettiği görüntüleri tepki çekti.

 Çomaklı’nın, koronavirüsü bahane ederek İzmirlileri hedef aldığı görüntülerde İzmirliler için “dinsiz”, “imansız”, “gavur” gibi hakaret içeren ifadeler kullanılıyor.

İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli de Çomaklı’nın görüntülerini paylaşarak, “Bir Erzurumlu olarak esef duydum” dedi.

Çomaklı’nın “Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği” kurucu başkanı ve AKP milletvekili aday adayı olduğu söyleniyor.

İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu da, tepki göstererek, “İzmirlileri, ahlaksız, gavur ve namussuz diye nitelendiren bu Zekiye Çomaklı ile Anadolu ve Atatürk Üniversitesinde rektörlük yapan oğlu ve yakın akrabasının peşini bırakmayacağım. Beni, helal oylarıyla vekilleri olarak meclise gönderen İzmirli hemşehrilerime sözüm ve ahdım olsun” dedi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Gönül Soydanbay
  7 ay önce
  Hanımefendi bir İzmirli olarak sizi her ne adına kabul ediyorsanız gerçek bir Hanımefendi olmaya davet ediyorum.Lütfen Saygılı olmaya özen gösterin...
 • Levent bülent
  7 ay önce
  Babası mı ? annesi mi?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Minibüste maske takmayan şahsın şaşırtan bahanesi
Minibüste maske takmayan şahsın şaşırtan bahanesi
Kısıtlama arası ölümüne düğün
Kısıtlama arası ölümüne düğün