Reklam
Reklam
Ankara Gazeteciler Cemiyeti AB PROJESİNE KATILIM BEKLİYOR 
Reklam

Ankara Gazeteciler Cemiyeti AB PROJESİNE KATILIM BEKLİYOR 

14 Ocak 2020 - 10:33 - Güncelleme: 14 Ocak 2020 - 14:51

Ankara Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği desteğiyle yürütülen Demokrasi için Medya, Medya için Demokrasi Projesi (M4D) kapsamında projede tamamladığı ilk bir yılını hafta sonu proje paydaşları ve davetlilerle paylaştı. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger’in açılış konuşmasını yaptığı organizasyonda “M4D Medya Konferansı” gerçekleştirildi.  

Gazetecilerin mesleklerini yapabilmeleri için dirençlerinin artırılmasını amaçlayan projenin ilk yıl faaliyet toplantısına, projenin gözetim paydaşlarından İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen ile Başkan Yardımcısı ve AB İzmir Proje Direktörü Dilek Gappi de katıldı.

İNTERNET SİTELERİNE DESTEK

Etkinlikte, duayen gazeteci Altan Öymen’e “Basın Onur Ödülü” verilirken “Medya İzleme Raporu 2019” da kamuoyuyla paylaşıldı.

Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, gazetecilere yönelik projenin başarıyla yürüdüğünü belirterek, projenin destek araçları kapsamında kullandırılan finansal kaynak ve desteklerin, yalnızca Ankara’da yaşayanlardan değil, Türkiye’nin her ilindeki gazetecilerden katılım beklediklerini söyledi.

Ankara Gazeteciler Cemiyeti doğrudan finansman yöntemiyle ‘İnternet Sitesi Teknik Destek Aracı’, ‘Serbest Çalışan Gazetecileri Güçlendirme Destek Aracı’, ‘Basın Evi Destek Aracı’, ‘Genç Gazeteciler için Destek Aracı’ gibi başlıklarda desteklerini sürdürüyor.

Ayrıntılı bilgiler www.media4democracy.org internet sitesinden yayınlanıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEMOKRATİK SEÇİMLERLE OLUŞAN MESLEK ÖRGÜTLERİNİ ŞAKŞAKÇI YAPAMAZSINIZ
DEMOKRATİK SEÇİMLERLE OLUŞAN MESLEK ÖRGÜTLERİNİ ŞAKŞAKÇI...
İYİ Parti'den Bakan Koca'ya zor soru: Kimler rüşvet aldı?
İYİ Parti'den Bakan Koca'ya zor soru: Kimler rüşvet aldı?