Reklam
Reklam
Ankara Katliamının Mağdur Ailelerine Suç Duyurusu

Ankara Katliamının Mağdur Ailelerine Suç Duyurusu

Mütalaasını veren savcı olayda ihmali olan kamu görevlilerinin soruşturulmasını istedi ancak ailelerin verdiği beyanlar sırasında bu görevlilerin incitildiğine de vurgu yaptı. 11 acılı kişi hakkında suç duyurusunda bulundu

11 Şubat 2017 - 19:05

10 Ekim Gar davası duruşmasında sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilerek duruşma 2 Mayıs tarihine bırakıldı. Davada önemli kararlar çıktı. Mütalaa veren Savcı, "Olayda ihmali ve kastı olan kamu görevlileri de araştırılsın" derken, bunu mahkeme de kabul etti. Böylece katliamda sorumluluğu ve kastı olan kamu görevlilerinin yargılanmalarının önü açıldı.

Çelişkili bir karar var

Araştırma talebi dava avukatları ile müştekilerin büyük çabası ve anlatımları sonucu kabul edildi. Fakat Savcı tarafından mağdur ailelere 'devleti küçük düşürmek ve kamu görevlilerini incitmek' gerekçesiyle suç duyurusu yaptı. Mahkeme kabul etti. Tanıklar ve yakınlarını kaybeden 11 kişi de işlem görecek. Savcı; Mustafa Doğan, Elif Zavar, İshak Kocabıyık, Evrim Pınar Mak, Özcan Yaman, Emir Arslan Adsız, Münevver Tek, Çağlayan Bozacı, Mustafa Özdağ, Ferik Deli ve Adem Kızılçam'ın bir kısım kamu görevlilerine hakaret içeren beyanları nedeniyle gereğinin, taktir ve ifası için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulması" istendi.

Kaynak: BirGün

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ekmek teknesi minibüsü gelin arabası yaptı
Ekmek teknesi minibüsü gelin arabası yaptı
Balık istifi yolcu taşıyan minibüs sürücüsünden gazetecilere tepki
Balık istifi yolcu taşıyan minibüs sürücüsünden gazetecilere...