Reklam
Reklam

Ankara Üniversitesi'nde görevli profesör tecavüz suçlamasıyla tutuklandı

Ankara Üniversitesi'nde görevli profesör tecavüz suçlamasıyla tutuklandı
07 Nisan 2019 - 12:53
Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğretim Üyesi Hasan Bilgili, özel kliniğinde çalışan hekimi darp edip ardından da tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Hasan Bilgili, özel kliniğinde çalışan hekimi önce darp etti, ardından da defalarca tecavüz etti. Genç kadının şikayeti üzerine tutuklanan Bilgili, cezaevine konuldu.

Hasan Bilgili tarafından darp ve cinsel saldırıya uğrayan kadın, darp edildiği sırada başından yaralanarak baygınlık geçirdi. Hasan Bilgili ve kardeşi, kimseye bir şey anlatmaması için cinsel saldırıya uğrayan genç kadını “Elimde fotoğrafların var. Ailene karşı kullanırım. Seni öldürürüm” diyerek tehdit etti. Genç kaıdn, hastaneden darp raporu alarak polise şikayette bulundu.

SAVUNMA HEP AYNI: “BANA KOMPLO KURULDU”

HaberTürk’ün haberine göre gözaltına alınan Hasan Bilgili kendini “Bana komplu kuruldu, birlikte olmadım” diyerek pişkince savundu. Ancak genç kadının aldığı raporlar bu beyanı çürüttü. Hasan Bilgili, tutuklanması istemiyle Nöbetçi Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Hakim Sezer Söylemez, Bilgili’nin “nitelikli cinsel saldırı” suçundan tutuklanmasına karar verdi. Hasan Bilgili tutuklanarak, hapishaneye gönderildi.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ’NDEN AÇIKLAMA

Ankara Üniversitesi’nden yapılan açıklamada da şu ifadeler yer aldı:

“Üniversite dışında özel bir klinikte yaşanan cinsel saldırı haberi ihbar kabul edilerek, saldırı faili olduğu iddia edilen öğretim üyesi hakkında soruşturma başlatılmış ve adı geçen kişi açığa alınmıştır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum