Reklam
Reklam
Anne Sütünün Önemine Dikkat Çektiler

Anne Sütünün Önemine Dikkat Çektiler

03 Ekim 2018 - 10:33

Anne sütünün teşvik edilmesi ve bebek dostu hastaneler programı kapsamında “Bebek Dostu Hastane” ünvanına sahip olan İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde; 1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası kapsamında, anne sütünün önemine dikkat çekmek için, 2 Ekim Salı günü Emzirme Günü etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Nurettin Ünal, Hastane Yönetimi, Hastane Personeli ,İKÇÜ Tıp Fakültesi öğrencileri ile çok sayıda anne ve anne adayları katılım sağladı.

Hastane Başhekimi Prof.Dr.Nurettin Ünal: “Anne sütü psikolojik, ekonomik, steril ve pratiktir. Anne sütü bebeğin ihtiyacı olan bütün besin ve vitaminleri içermektedir. Şu ana kadar anne sütüne yakın içerikli bir gıda üretilmiş değildir. Dolayısıyla ilk 6 ayda mutlaka anne sütü diyoruz, yapılan araştırmalar göstermiş ki şu anda dünyadaki hastalıkların artmasındaki nedenlerden bir tanesi sezaryenle yapılan doğumlardır. Her şeyin doğalının olması en güzelidir. O yüzden bu tarz etkinlikler farkındalık için çok önemlidir. Amacımız toplumda sağlıklı birey sayısını arttırmaktır” şeklinde konuştu.

Anne ve anne adayları, anne sütü ve emzirmeye dair tüm konularda merak ettikleri soruların cevaplarını emzirme günü etkinlikleri kapsamında aldıklarını ve hastane yönetimine memnuniyetlerini dile getirerek  etkinlikten son derece memnun kaldıklarını belirtti. Etkinlik, anne sütünün önemini anlatan bilgilendirme kitapçığı ve verilen ikramlar ile son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vatandaş altına hücum etti
Vatandaş altına hücum etti
Tamir etmek için getirdiği klimanın içinden çıkanları görünce şoke oldu
Tamir etmek için getirdiği klimanın içinden çıkanları...