Reklam
Reklam
Barlas: Türkiye en güçlü 20 ülkeden biri olarak yarına güvenle...
Reklam

Barlas: Türkiye en güçlü 20 ülkeden biri olarak yarına güvenle bakıyor, her alanda çağ atladık

"Her dakika ve her gün CHP'den ve onun yandaşlarından yakınan yorumlar sayesinde, CHP varlığını sade sürdürmüyor. Güçleniyor da..."

29 Mayıs 2020 - 10:28

“CHP'yi güçlendirmek ve her dakika onun varlığını hatırlatmak, AK Parti taraftarlarının ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın destekçilerinin görevi olmamalıdır”

Sabah gazetesinin başyazarı Mehmet Barlas, iktidarın 20 yılda Türkiye’ye dönüştürdüğü görüşünü dile getirdi. Barlas, ülkenin çok ileri bir noktaya taşındığını söylerken “Buna karşı AK Parti'yi tutan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyenler, hemen her gün sadece CHP'den ve onun yandaşlarından yakınan yorumlar yapıyorlar” eleştirisini dile getirdi.

Barlas, bugünkü köşe yazısında “İlgi çekici bir çelişki var siyasete bakış açılarımızda... Özellikle iktidar partisinin ve Cumhur İttifakı'nın tutumundan yana olanların davranışlarında görülüyor bu çelişki...” dedi ve bu tezini şöyle açıkladı:

Şöyle ki... 20 yıla yakın süredir iktidarda olan AK Parti ve lideri Tayyip Erdoğan ülkenin kaderini de, yapısını da değiştirdi. Türkiye artık dünyanın en güçlü 20 ülkesinden biri olarak yarına güvenle bakıyor. Alt ve üst yapısı hayal edilemeyecek oranda yenilendi. Dev yatırımlar Türkiye'yi yeni bir döneme taşıdı. Bunu en son olarak sağlık alanında görmedik mi? Hastanelerimizin düzeni dünyanın en gelişmiş ülkelerini geride bıraktı.

Açıkçası her alanda gerçekten çağ atladı Türkiye... Kendisine hedef olarak belirlediği alanlarda, Türkiye ile yarışa girmek çok kolay değil. Örneğin kendi silahlarını yapabilmek konusunda dünya çapındaki başarılara imza atıyor. İnsansız hava araçlarının Libya'daki başarıları dünyaya parmak ısırtıyor.

Bu siyasi başarıların sonucu halk desteğinin AK Parti ve Tayyip Erdoğan'ın arkasında yoğunlaşmasıdır. Son olarak koronavirüs salgını ile mücadeledeki başarılar da, kamuoyu anketlerine destek rakamları ile yansıdı. Ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu'nun tutulma oranı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarısı kadar bile değil.

“Buna karşı AK Parti'yi tutan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyenler, hemen her gün sadece CHP'den ve onun yandaşlarından yakınan yorumlar yapıyorlar” diyen Barlas, şöyle devam etti:

Seçmen katında fazla bir varlık gösteremeyen CHP, bu yakınmalar olmasa belki unutulacaktır. Ama her dakika ve her gün CHP'den ve onun yandaşlarından yakınan yorumlar sayesinde, CHP varlığını sade sürdürmüyor. Güçleniyor da... Bu gariplik artık sona ermelidir. CHP'yi güçlendirmek ve her dakika onun varlığını hatırlatmak, AK Parti taraftarlarının ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın destekçilerinin görevi olmamalıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korona virüsle kol kola oynadılar
Korona virüsle kol kola oynadılar
Kamerayı kırdığını zannetti, kendisini kayda aldı
Kamerayı kırdığını zannetti, kendisini kayda aldı