Reklam
Reklam
Baroların bölünmesini amaçlayan teklifin görüşmeleri...

Baroların bölünmesini amaçlayan teklifin görüşmeleri başladı: Muhalefete sosyal mesafe imkanı yok!

AK Parti’nin baroların yapısını değiştirmeyi amaçlayan kanun teklifinin Meclis’teki ilk görüşmelerine Adalet Komisyonu’nda başlandı. Görüşmelerin yapıldığı salonda sosyal mesafe kuralının hiçe sayılması dikkat çekti, muhalefetin itirazları üzerine görüşmelere 15 dakika ara verildi.

02 Temmuz 2020 - 16:32

AK Parti’nin, baroların bölünmesini ve anti demokratik bir delege yapısına sahip olmasını amaçlayan kanun teklifinin görüşmelerine TBMM Adalet Komisyonu’nda başlandı. Görüşmelerin yapıldığı salonda koronavirüs salgınına karşı hiçbir tedbir alınmadığı ve sosyal mesafe kuralına uyulmadığı görüldü.

AK Parti’nin baroları bölmeyi ve anti demokratik bir yapıya kavuşturmayı amaçladığı kanun teklifinin Meclis’teki ilk görüşmeleri TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu salonunda gerçekleşiyor.. TBMM Adalet Komisyonu’nda başlayan görüşmelerin ilk dakikalarında salonun yetersizliği ve sosyal mesafe kuralının uygulanmayışı tartışma yarattı.

Meclis’teki Komisyon salonunda iktidar milletvekilleri sosyal mesafe kuralına göre bir oturma düzeni alırken muhalefet vekillerinin komisyon görüşmelerine etkin biçimde katılmasını sağlayacak önlemler alınmadı.

Muhalefet milletvekillerinin salonun durumuna dair itirazları ardından görüşmelere 15 dakika ara verildi.

Meclis'ten orjektiflere yansıyan fotoğraflar şöyle:

barolarin-bolunmesini-amaclayan-teklifin-gorusmeleri-basladi-sosyal-mesafe-yok-752089-1.

İktidar sıraları

barolarin-bolunmesini-amaclayan-teklifin-gorusmeleri-basladi-sosyal-mesafe-yok-752090-1.

Muhalefet sıraları

Komisyon toplantısına aralarında İstanbul, Ankara, Trabzon barosu başkanlarının olduğu 7 baro başkanının katılmasına TBMM Adalet Komisyonu Başkanlığı tarafından ret yanıtı gelmişti.

Baro başkanları geçen hafta da teklifi protesto etmek için Ankara’ya savunma yürüyüşünde bulunmuş, Ankara girişinde yürüyüşleri engellenmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yunanlıların ateş açtığı teknenin batışının görüntüleri ortaya çıktı
Yunanlıların ateş açtığı teknenin batışının görüntüleri...
Cinnet evi mühürlendi
Cinnet evi mühürlendi