Reklam
Reklam
Reklam

Başdaş, "Konak, bu kirlilikle kalp krizi geçirir"

Başdaş, "Konak, bu kirlilikle kalp krizi geçirir"
22 Haziran 2022 - 14:44
AK Parti Konak İlçe Başkanı M.Sait Başdaş, Konak sahilinden toplanan atık ve eşyaları sosyal medya hesabından paylaştı. Başdaş, “İzmir’in kalbi Konak bu kirlilikle kalp krizi geçirir” dedi.
Başdaş, Konak Kaymakamlığı ve Konak İlçe Tarım Müdürlüğü’nün yürüttüğü bir duyarlılık projesine destek vermek amacıyla projeyi takip ettiklerini söyledi. Başdaş, yarım saat içinde yapmış oldukları temizlik sonucunda ortaya çıkanların hayret verici olduğunu söyleyerek, “Yarım saat içinde ortaya çıkanları Konaklı hemşerilerimin takdirine sunuyorum. Yarım saat içinde bu kirli tabloyla karşılaştıysak yarın gerisini siz düşünün” ifadelerine yer verdi.
Başdaş, “yüzülebilir Körfez” hedefine de dikkat çekerek, “Yüzülebilir Körfez, dediniz; kokuya, kirliliğe hapsettiniz. Konak Belediye Başkanı zaten ilçeden bihaber. Denizlerimizde bisiklet bile çıkıyorsa sözün bittiği yerdeyiz. İzmirli ve Konaklı hemşerilerimiz bu kötü yerel yönetimi hak etmiyor. Lütfen çevreye biraz duyarlı olun” diye konuştu.
İzmir’in kalbi Konak için yaşan bu görüntünün kabul edilir olmadığını vurgulayan Başdaş , “İzmir’in kalbi Konak, bu kirlilikle kalp krizi geçirir. Bu kirlilik sürdürülebilir bir durum değil. Dünyanın en güzel doğal miraslarından olan Konak’ımızı böyle mi cazibe merkezi yapacaksınız?” sözlerine yer verdi.
Başdaş, kruvaziyer turizminin revaçta olduğu bir dönemden geçildiğini belirterek, “İzmir’e gelen ilk önce Konak’ı görür. Yerel yönetimleri sorumluluk almaya davet ediyorum. Konak’ı çok seven Konak’a kalbi gibi bakar! Sorumsuzca davranmaz, elini taşın altına koyar” açıklamasını yaptı. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum