Reklam
Reklam

Başkan İduğ'dan korona dönüşü önemli açıklamalar: İhanetle ilgili 2 meclis üyesini işaret etti

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ korona dönüşü meclis üyeleri ve ilçe yöneticileriyle bir araya geldi. Başkan İduğ’u hastalık dönüşü makamına dönüşünde karşılayarak geçmiş olsun dileklerini ileten meclis üyeleri ve partililerle konuşan İduğ, son dönemde basına düşen ilçeyle ilgili haberler hakkında konuştu. Teşkilata ve meclis üyelerine önemli mesajlar veren Başkan İduğ, uyarılarda bulunarak bir gazeteye düşen attığı mesajla ilgili olarak da iki meclis üyesini sorumlu gösterdi.

Başkan İduğ'dan korona dönüşü önemli açıklamalar: İhanetle ilgili 2 meclis üyesini işaret etti
13 Ocak 2022 - 17:51
GERÇEK HABERCİ - COVİD sonrası Bornova Belediye’sindeki görevine geri dönen Başkan Mustafa İduğ, çok önemli açıklamalarda bulundu. Kendisini karşılayan meclis üyelerine ve partililere önemli uyarılarda bulunan İduğ, hakkında çıkan haberlerle ilgili de sert konuştu. COVİD süresi boyunca evde geçirdiği dönemde bir takım şeyleri daha iyi düşünme fırsatı yakaladığını ifade eden İduğ, ‘’2022 çok önemli bir yıl, güven odaklı çalışmamız gerekiyor. Fakat Grup toplantısında olmaması gereken bir konuşma oldu. 2012 yılında yaşanmış, bir olayı mikrodalgada ısıtıp yine önümüze koydular. Yıpratma politikası güdülüyor. Ben Bornova Belediye Başkanı olarak meclis üyelerimle birlikte belediyeyi yönetmek için buradayım. İlçe başkanı ve yönetimi de ilçeyi yönetmek için görev aldı. Onlar da işini yapacak, biz de kendi işimizi yapacağız’’ açıklamasında bulundu.
‘’Bornova çok büyük, sorumluluğumuz çok büyük’’ diyerek sözlerine devam eden İduğ,  Partimiz iktidara gidiyor, kendi içinde enerjisini kaybeden yapıdan kurtulup yolumuza devam etmemiz lazım. Zayıf karakterlilerin bizi üzmesine izin vermeyeceğiz. Ben kimsenin işine karışmadım, Belediye başkanının işine de kimse karışmasın. Karışırsa da gereğini yaparım. Bu konuyla ilgili Ankara’yla da görüştüm, çok net. Herkes işini yapacak. İl başkanımla da görüştüm’’ dedi.

2 MECLİS ÜYESİNİ GÖSTERDİ

Toplantıdan sonra Meclis grubuna tek tek mesaj attığının altını çizen Başkan İduğ, ‘’Sadece 2 arkadaşımızın mesajında metnin içindeki 3 kelimeyi değiştirerek attım. Bugün o haber Yeni Asır’da çıktı. Demek ki şüphelendiğim iki arkadaştan biri Yeni Asır’a mesajı okumuş. Menemen ve Urla’da meclis üyelerinin ne kadar önemli olduğunu gördük. İkisi de gitti. Allah korusun burada da bir seçim durum olsa Meclis üyeleri arasında endişe duyduğumuz iki arkadaş bizi zor durumda bırakabilirmiş. Güven çok önemli. Yaptığımız çalışma ortada, sonuçlar kamunun faydasına, partimizi ileri taşıyacak çalışmalar yaptık.  Bu kadar büyük işler yapıldı, belediye borçsuz, kasasında para var. Pek çok yerde yapılmayanlar konuşulmazken, burada bu kadar yaptığımızın anlatılmaması bizi üzüyor. Yaptığımız çalışmaların sizler tarafından anlatılmaması, görmezden gelinmesi, ‘iyi çalışıyor’ deyip geçiştirilmesiyle olmaz bu iş’’ diye konuştu.

KÖTÜ NİYET, HAİNLİK VURGUSU

Göreve geldikleri günden bu yana çok sayıda başarılı işin altına imza atmalarına rağmen bu başarılı işlerin anlatılmamasına da sitem eden Başkan İduğ, ‘’Yetkiyi alanların çıkıp birebir anlatması lazım, o zaman büyüme gerçekleşir. Biz istediğimiz kadar yapalım, anlatılmadan gösterilmeden olmaz. Bu kadar başarılı işin anlatılmamasının ardında –kimse kusura bakmasın- iyi niyet arayamıyorum. Kötü niyet vardır, hainlik vardır. Hepimiz misafiriz, görev aldık günü gelince devredip gideceğiz. İyi şeyler yapmak, üzerine bir şeyler koyarak gitmemiz lazım. Ben bunun için buradayım’’ ifadelerini kullandı.  

KÜÇÜK DERELERDE BOĞULMAYACAĞIZ

Sürekli daha yeni, daha iyi şeyler düşündüklerini ve onları gerçekleştirmek için enerji harcadıklarını vurgulayan Başkan İduğ, ‘’Çünkü belediye başkanı olarak bir sorumluluk aldık ve yerine getirmemiz lazım. Ben buraya çay-kahve içmeye gelmedim ki. Çay içmek isteyen gitsin kahvede içsin. Partimizin iktidarı için yerel yönetim başarısı çok önemli. Biz de katkı koymaya örnek modelleri uygulamaya devam edeceğiz. 2022’de güven duyduğumuz arkadaşlarla daha çok önemli işler yapacağız. Büyük hedeflerimiz var, büyük bir organizasyon yönetiyoruz, küçük derelerde boğulmayacağız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum