Reklam
Reklam
BAŞKAN KILIÇ’DAN ’GÖREVDEN ALMA’ AÇIKLAMASI 
Reklam

BAŞKAN KILIÇ'DAN 'GÖREVDEN ALMA' AÇIKLAMASI 

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Can Radyo’da katıldığı canlı yayında, Siyasi Başkan Yardımcısı Kalmaz'ın görevden alınması ve İzmir Milletvekili Bakan’ın konuyla ilgili sert sözlerini değerlendirdi. Başkan Kılıç, kararının siyasi olmadığını söyledi

07 Kasım 2019 - 16:36 - Güncelleme: 07 Kasım 2019 - 18:07

GERÇEK HABERCİ- Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Serkan Kalmaz’ın başkan yardımcılığı görevinden almasının gerekçesini açıkladı. Kılıç, “Rotasyon... Bir değişiklik oldu. Doğal olan bir durum. Belediyelerde görev değişiklikleri olabilir. Bununla ilgili tepkileri şaşkınlıkla izliyorum. Kararımızın siyasi olarak değerlendirmenin hiçbir mantığı yok. Tamamen iç işlerimizin ilgili bir durum. Her belediyede bunlar olabiliyor” dedi.
‘SİYASİ DEĞİL’
Belediye başkanı, başkan yardımcısı atar, değişiklik olur. Siyasi olarak değerlendirmesinin hiçbir mantığı yok. Kendi iç işleyişimizle ilgili bir durum. Her belediyede başkan yardımcısı atanır, sonrasında değişebilir. 1 ay önce de belediye başkan yardımcısı getirdik Buca’ya… Görevden aldığımız da oldu” dedi. 
‘VEKİLİMİZİN YANLIŞ ANLAŞILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM’
CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın açıklamalarına da cevap veren Kılıç, “Vekilimiz açıklamasında kendini tam anlatamamış da olabilir. Belediyenin iç işleyişindeki durumla ilgili vekilin karışması teknik olarak doğru değil. Yanlış anlaşıldığını düşünüyorum. Öyle bir şey söylediğini, düşünmek istemiyorum. Vekilimiz yanlış anlaşılmıştır. Bizim verdiğimiz bir karar. Buca halkının oylarıyla seçildik. Yasa tarafından biz verilen bir yetki var. Başkan yardımcısı atanır, görevden de alınabilir. Siyasi bir şey aramak mantıksız. Siyasi bir şey arıyorsak Genel Başkanımızın belediye başkanlarına yönelik  söylemleriyle çelişiriz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Motosikletlinin takla attığı feci kaza kamerada
Motosikletlinin takla attığı feci kaza kamerada
Sular yükseldi, sadece Türk bayrağı su yüzeyinde kaldı
Sular yükseldi, sadece Türk bayrağı su yüzeyinde kaldı