Reklam
Reklam
Bayram ziyaretine giden kişi 11 kişiye koronavirüs bulaştırdı
Reklam

Bayram ziyaretine giden kişi 11 kişiye koronavirüs bulaştırdı

Konya'dan Seydişehir ilçesine ziyarete giden 1 kişide ve görüştüğü 11 kişide koronavirüs çıktı. Mahalle karantinaya alındı.

03 Haziran 2020 - 13:17

Konya kent merkezinde oturan bir kişi, Ramazan Bayramı'ndan sonra Seydişehir ilçesi Değirmenci Mahallesi’ndeki bir yakınını ziyaret etti.

Görüştüğü kişilerde koronavirüs belirtileri görülmesinin ardından yapılan testler sonucunda, kendisi ve mahalledeki 11 kişide koronaviüs olduğu saptandı. Testleri pozitif çıkanlarla ilgili gerekli tedavi ve takip çalışmaları başlatılırken, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu da mahallenin karantinaya alınmasına karar verdi.

Kurulun kararı doğrultusunda 100 haneli mahalle karantinaya alındı. Mahallenin giriş ve çıkışlarında polis ekipleri, kontrol noktaları oluşturdu. Seydişehir Belediyesi ekipleri mahalledeki birçok noktayı dezenfekte işlemi gerçekleştirirken, bir yandan da ilçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri mahallede filyasyon çalışmasını sürdürüyor. Seydişehir Kaymakamlığı da mahalledeki yurttaşları evde kalmaları konusunda uyarılarda bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YEŞİL, MAVİ VE TEMİZ BİR AYVALIK
YEŞİL, MAVİ VE TEMİZ BİR AYVALIK
MHP’den Çakabey Önergesi
MHP’den Çakabey Önergesi