Reklam
Reklam
Beyaz Liste’nin kozu; Adnan Alabay

Beyaz Liste'nin kozu; Adnan Alabay

Kongre süreci kıran kırana geçen Karşıyaka’da ilçe Başkanı Uğur Yıldırım’ın en büyük umudunun Adnan Alabay olduğu öğrenildi. Öte yandan daha önce Yıldırım’a karşı manifesto yayınlayan “Kırmızı Liste”nin Mavi Liste’yi bölmek için ortaya çıkarıldığı iddia edildi. 

04 Kasım 2019 - 16:02 - Güncelleme: 05 Kasım 2019 - 11:02

GERÇEK HABERCİ/KULİS HABER- CHP İzmir’de Kongre sürecinin en sert geçtiği ilçe olan Karşıyaka’da Beyaz Liste ile seçime gidecek olan Uğur Yıldırım’ın en büyük kozunun İzmir 2. Bölge’den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Adnan Alabay olduğu öğrenildi. Daha önce Karşıyaka İlçe Başkanı olan ve yaşadığı süreç nedeniyle partisinden istifa eden ve parti kulislerinde ilçe başkanlığıiçin adı en güçlü şekilde anılan Alabay’ın özellikle kilit mahalleler olan Aksoy, Alaybey, Tersane ve Tuna’da etkili olacağı bu mahallelerden gelen oylar ile seçimin kaderini etkileyeceğini düşünen Yıldırım’ın bu kozu seçim sahasına sürerek çalışma yaptığı parti kulislerinde konuşuluyor. 
Bu arada İlçe Başkanı Uğur Yıldırım’ın başkanlık için aday olmayacağı, kendi yerine yine Alabay ailesinden olan Sinan Alabay’ı başkan adayı olarak sahaya süreceği parti kulislerinde konuşulan bir başka iddia. İddialara göre; Yıldırım, Sinan Alabay ismi ile Adnan Alabay ile yaptığı ittifakın bozulmasının önüne geçmek için böyle bir hamle yaparak, beyaz listenin bölünmesinin önüne geçecek.
Kırmızı Liste’nin hedefi Mavi Liste mi?
Öçte yandan daha önce Uğur Yıldırm’a karşı manifesto yayınlayarak yola çıkan Alev İldeniz öncülüğünde yola çıkan Kırmızı Liste, ani bir karar ile adını “KırmızıBeyaz Liste” yaptı. Alev ildeniz, üyeler attığı; “Büyüklerimizin tecrübesi ve gençlerimizin enerjisiyle harmanlanmış güçlü yönetim kadroları için bizimle #KIRMIZIBEYAZ listede buluş. HERŞEY GÜZEL OLACAK” SMS ile bu değişikliği duyurdu. 
Bu arada adını Kırmızı Beyaz Liste olarak değiştiren İldeniz ve arkadaşlarının özellikle Aksoy Mahallesi’nde Mavi Liste’ye karşı çalıştığı, Uğur Yıldırım’ın Beyaz Listesi’nin zayıf olduğu yerler olan Zübeyde Hanım, Örnekköy ve Latife Hanım Mahallelerinde ise Yıldırım ile  ortak liste çıkaracakları iddia edildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • fırat i
    10 ay önce
    Kırmızı listenin niyeti belli oldu . çıkarları neredeyse oraya yöneliyor demekki. kendi manifestolarını çiğnemişler. Kendiyle çelişenden hayır gelmez.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hırsızlık yapmak için girdiği trafoda, akıma kapıldı
Hırsızlık yapmak için girdiği trafoda, akıma kapıldı
Bu köyün taşı toprağı altın
Bu köyün taşı toprağı altın