Reklam
Bilal Doğan uyardı: Sorumluluk yerel yönetimde
Reklam

Bilal Doğan uyardı: Sorumluluk yerel yönetimde

10 Şubat 2019 - 12:04 - Güncelleme: 10 Şubat 2019 - 12:06

Yerel seçim çalışmaları kapsamında çalışmalarına ara vermeden devam eden AK Parti Karabağlar Belediye Başkan Adayı Bilal Doğan'a 24, 25 ve 26'ıncı dönem milletvekili Mehmet Metiner'den destek geldi. Doğan, Metiner ile birlikte Cennetçeşme Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlarla bir araya gelerek vatandaşların sorunlarını yerinde dinledi. Cennetçeşme'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın grup toplantısında Karabağlar'ın kentsel dönüşüm konusundaki sıkıntısını ele almasına değinen Doğan, Karabağlar'ın kentse dönüşüm sorununun bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da takip edilmesinin Karabağlar için büyük şans olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Karabağlar halkının sorunlarının farkında olmasının ve buna yönelik çözüm önerileri sunmasının çözümü hızlandıracağını dile getiren Doğan, “Gittiğimiz her yerde vatandaşların bu konu ile ilgili sıkıntılarını dinliyoruz. Vatandaşların taleplerinin yok sayıldığı küçük ölçekli bir sözde kentsel dönüşüm projesi var. Birçok Karabağlarlı ise yıllardır akıbetlerinin ne olacağını merak ve endişe ile beklemekte. Ancak vatandaşlarımız hiç merak etmesin, 1 Nisan sabahı hükümetimizle birlikte el ele vererek bu sorunu aşacak ve tüm Karabağlarlılar'ın hak ettikleri güvenli dönüşümü birlikte gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

 

DOĞAN'DAN SELVİTOPU'NA TAVSİYE

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verdiği cevap üzerinden de açıklamada bulunan Doğan, “Herhalde Selvitopu makam odasından hiç çıkmıyor ki vatandaşlarımızın sorunlarını bilmiyor. Karabağlar'da yürütülen kentsel dönüşüm projesinden bir kişi bile memnun değil. Selvitopu'na tavsiyem biraz mahalle mahalle gezip halkın sorunlarını dinlemesidir. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara'dan bu konu hakkında haberdar olmasına rağmen Karabağlar Belediye Başkanı'nın bu konudan bihaber olması vehameti açıklar niteliktedir” dedi.

KARABAĞLAR'I YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ

İzmir'de Cumhuriyet Halk Partili yerel yönetimlerin hizmet üretmediği gibi hükümet tarafından üretilen projeleri engellemek için çalıştığına ve vatandaşları mağdur ettiğine vurgu yapan Doğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Karabağlar Kentsel Dönüşüm projesiyle bizzat ilgilenmesinden dolayı da teşekkür etti. Karabağlar'da 540 hektarlık alanda uygulanacak ve Türkiye'nin en büyük kentel dönüşümü olacak projenin  4 kez ipal ettirildiğine de dikkat çeken Doğan, “20 bin kişiyi ilgilendiren ve tüm Türkiye'ye örnek olacak proje belli kesimler tarafından açılan davalar yüzünden sekteye uğratılırken, mikro ölçekli dönüşümlerle Karabağlılar'ın gözleri yıkanmaya çalışıyor. Fakat görüyoruz ki, on yıldır dönüşüm alanında bir adım bile ilerleyemedik. Karabağlar'ın küçük işlerle artık kaybedecek vakti yok. Bizim hızla etap etap kentsel dönüşümü tamamlamamız gerekiyor. Aksi takdirde herhangi bir depremde yaşanacak can kayıplarından şu anki yerel yönetim sorumlu olacaktır” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaçak yapılar bir yandan yıkılırken, diğer yandan yeniden yapılıyor
Kaçak yapılar bir yandan yıkılırken, diğer yandan yeniden...
Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray, en fazla borcu olan 20 kulüp listesinde
Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray, en fazla borcu olan 20 kulüp...