Reklam
Reklam

Bolu Valisi'ne Tanju Özcan'dan destek: Hepsinin altına imzamı atıyorum

Kentte yaşayan sığınması grupların temsilcilerinden taleplerde bulunan Bolu Valisi Ahmet Ümit’e destek veren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Ümit’in verdiği mesajların hepsinin altına imzamı atıyorum” dedi.

Bolu Valisi'ne Tanju Özcan'dan destek: Hepsinin altına imzamı atıyorum
23 Eylül 2021 - 13:47

Bolu’da yaşayan sığınmacı grupların temsilcileri ile yaptığı toplantıda grup halinde dolaşmamalarını, akşam 9’dan sonra evde olmalarını ve kadınlara sabit bakmamalarını söyleyen Bolu Valisi Ahmet Ümit’e, CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan destek geldi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Özcan, “Bolu Valimiz Sayın Ahmet Ümit’in sarf ettiği sözlerin, verdiği mesajların hepsinin altına imzamı atıyorum. Kendisine de halkın taleplerini dile getirdiği için teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Vali Ümit, iki gün önceki toplantıda kentteki mültecilerden, kamusal alanlarda gruplar halinde dolaşılmaması, kadınlara karşı sabit bakılmaması, iş yerlerinin isimlerinin Türkçe konulması, saat 21:00’den sonra evde olunması, kişisel temizliğe ve çevre temizliğine dikkat edilmesi, mutfaklarda aşırı baharatlı yemekler yapılmaması gibi taleplerde bulunmuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum