Reklam
Reklam
Borcu olana büyük kolaylık! Hemen başvurun...
Reklam

Borcu olana büyük kolaylık! Hemen başvurun...

Kart borçlarına düşük faizli yapılandırma fırsatı devam ederken birçok kişi kimlerin faydalanacağını ve nasıl başvuru yapılacağını merak ediyor. İşte 5 soruda yapılandırma rehberi

12 Şubat 2019 - 09:56

Kredi kartı borçlarına 60 aylık yapılandırma kararından sonra, tüketici kredilerinde de aynı olanak sağlandı. Bankacılık mevcuatında yapılan değişiklikle ihtiyaç kredisi borçlarına 60 aya kadar yeniden yapılandırma imkanı getirildi. Bankacılık Düzenleme Kurumu'nun (BDDK) Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelik değişikliğiyle, borçlular rahatladı. Tüketici kredisi borcunu ödemekte zorlananlar bankalara yapılandırma başvurusu yapabilecek.

KİMLER YARARLANACAK?: 10 Ocak 2019'dan önce ihtiyaç kredisinin anapara ya da faiz ödemelerini geciktirenler yararlanacak. Tahsili geciken tüketici kredisi borçlarını kapsayan düzenleme, kredi borçlarını düzenli ödeyenler için uygulanmayacak..

NEREYE BAŞVURULACAK?: Başvurular dünden itibaren başladı. Yapılandırma için tüketici kredisi borcu bulunan bankaya başvurulacak.

FAİZ ORANI NE KADAR?: Her banka kendi belirlediği faiz oranını uygulayacak. Borcunu yapılandırmak isteyen vatandaşların, uygulanacak kredi faizlerine dikkat etmesi gerekiyor..

HERKESE 60 AY TAKSİT VAR MI?: 60 aylık yapılandırma süresi tavan olarak uygulanacak. Bu sürenin altında da yapılandırma yapılabilecek.

NE KADAR SÜRECEK?: Yapılandırma talebe bağlı olacak. Düzenleme için yasal mevzuata eklenen son tarih yok. Yönetmelikle ilgili yetki, BDDK'da.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Süper Lig hakeminin testi pozitif çıktı!
Süper Lig hakeminin testi pozitif çıktı!
Babacan'a ilginç kur benzetmesi: Dolar yükselirse yükselir, düşerse düşer
Babacan'a ilginç kur benzetmesi: Dolar yükselirse yükselir,...