Reklam
Reklam
Bornova’da herkese uygun kurs var
Reklam

Bornova'da herkese uygun kurs var

13 Aralık 2018 - 09:46 - Güncelleme: 13 Aralık 2018 - 09:49

Bornova  Belediyesi’nin yıl boyunca devam eden ve her yaş grubundan bireyler için düzenlenen ücretsiz hobi kursları yoğun ilgi görüyor.  Hobi ve Beceri Edindirme Kursları çerçevesinde verilen piyano, gitar, yan flüt, bağlama ve keman kursları yanında darbuka ve kanun kursları da ilgi görüyor. Darbuka ve kanun eğitimleri tek kişilik sınıflarda gerçekleşiyor.

Bornova Belediyesi’nin müziğe ve sanata ilgi duyan vatandaşlara destek olmak amacıyla düzenlediği ücretsiz Hobi ve Beceri Edindirme Kursları devam ediyor. Özellikle müzik aletlerinin kullanımını yaygınlaştırmak ve bu yönde yeteneği olanların uzman kadrolarca yetiştirilmesini sağlamak amacıyla açılan kurslarda keman, gitar, bağlama, piyano, yan flüt ile kanun ve darbuka dersleri veriliyor. 

Kanun ve Darbuka Kursları 

Cumhuriyet Evi ve Bornova Merkez’de bulunan Kurs Merkezi’nde verilen Kanun ve Darbuka kurslarında dersler tek kişilik sınıflarda veriliyor. Namık Sağlam’ın eğitmenliğinde 8 yaş ve üzeri kişilere verilen Kanun kursundan 13, darbuka kursundan ise 15 Bornovalı yararlanıyor. 2 yıldır hem kanun hem de darbuka kursuna katılan öğrencilerden olan Salih Öztütüncü ve Batuhan Parlak, geleceklerine müzikle yön vermek istediklerini belirterek Bornova Belediyesi’ne kendilerine bu imkanı sunduğu için teşekkür etti. Eğimen Namık Sağlam ise, Bornova Belediyesi’nin düzenlediği kursların ücretsiz olduğunu belirterek, müziğin gençlerin hayatlarını olumlu yönde etkilediğini ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk Milli Klavye Takımı, rekor kırarak dünya şampiyonu oldu
Türk Milli Klavye Takımı, rekor kırarak dünya şampiyonu oldu
İsmail Küçükkaya'dan flaş açıklama: İki siyasi partiden teklif aldım!
İsmail Küçükkaya'dan flaş açıklama: İki siyasi partiden...