Reklam
Reklam
BÜYÜKŞEHİR’DE GÜNDEM BÜTÇELER
Reklam

BÜYÜKŞEHİR'DE GÜNDEM BÜTÇELER

İzmir Büyükşehir Kasım ayı 4’ncü oturumu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özuslu’nun başkanlığında gerçekleşti. Kasım ayının bütçe görüşmeleri ayı olması nedeniyle bu oturumda da ilçe belediyelerinin bütçe görüşmelerine devam edildi. 6 Belediyenin 2020 yılı bütçeleri oy birliği ile kabul edildi. 

18 Kasım 2019 - 19:08 - Güncelleme: 18 Kasım 2019 - 19:15

Sevilcan GÜNAY/GERÇEK HABERCİ- Karabağlar, Karşıyaka, Menemen, Bayındır, Selçuk ve Beydağ Belediyeleri’nin bütçeleri oy birliği ile kabul edildi. 
‘NÜFUS OLARAK BÜYÜĞÜZ BÜTÇE OLARAK KÜÇÜK’
Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Bütçenin gerçekçi bir şekilde hazırlandığını ve nüfus olarak İzmir’in ikinci büyük ilçesi olduklarını ancak bütçe olarak durumun tam tersi olduğunu belirtti. Selvitopu,  “Nüfus olarak ikinci büyük ilçeyiz ama bütçemiz çok küçük, kanuni düzenlemeler nedeniyle durum böyle. Bizler de küçük bütçemizle 500 bin insana hizmet etmeye çalışıyoruz” diye konuştu. 
‘SOSYAL YATIRIMLAR İÇİN BÜTÇE AYIRDIK’
Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, bütçenin, gelir ve gider dengeleri arasından kurulmadığını gerçekçi bir denge gözetilerek kurulduğunu belirtti. Tugay, “Bütçemiz ağırlıklı olarak sosyal yatırımlar ile doludur. Bütçemiz sosyal donatı alanları için kurulmuştur. Karşıyaka’yı daha iyi ve sosyal alanları olan bir ilçe yapmayı amaçlıyoruz” dedi. 
‘TARIM VE HAYVANCILIKTA NADİR BİR İLÇEYİZ’
Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen ise Bayındır’ın adının her daim çiçekçilik ile anılan güzide bir ilçe olduğuna vurgu yaptı.  Demirezen, “41 bin nüfusumuz ile çiçekçilik yapıyoruz.  Yaklaşık 5 bin zeytin ağacımız,  5 bin hayvan ve 100 ton süt üretimi ile tarım ve hayvancılık alanında nadir bir ilçeyiz. Tüm meclisimizi çiçeklerin arasında ağırlamaktan da onur duyarım” ifadelerini kullandı.

 
‘FARKLILIKLAR GÜZELDİR’
Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel,hem kentte hem de mecliste farklılıkların olduğuna ancak buna rağmen tüm bütçelerin oy birliğiyle kabul edildiğine dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü: “ kentimizin 2020 yılı bütçesi kabul edilmiştir ne ala ki kendi kentimizdeki farklılıklara  keza meclisimizde ki farklılıklara rağmen  oy birliği ile kabul edildi. Farklılıkların bir arada olması çok güzel bir şey. Efes Selçuk UNESCO’ya girmiş bir kent ve tüm meclis üyelerini ve İzmirlileri bu tarihi kenti yaşamaya davet ediyorum. “ 
İZMİR’İN EN KÜÇÜK BÜTÇESİNE SAHİBİZ’
Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, da teşekkür ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütçesi İzmir’in en küçük bütçesi fakat yetiştirdiğimiz ürünlerle ülke ekonomisine katkımız çok fazla. Kestane festivali gerçekleştirdik katılamayanlar için çıkışta herkese armağanımız olacak. Gelemeyenleri seneye festivale bekliyorum.”
Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, ise tüm meclis üyelerine ve komisyonlara teşekkür etti.

AK Partili meclis üyesi Hüsnü Boztepe Karşıyaka Çarşısı’nın hiç yıkanmadığını ve Çarşı’da bulunan Mustafa Kemal Paşa Cami’sinin etrafının tenteler ile kaplı olduğunu belirterek Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’a sitem etti. Başkan Tugay’da bu siteme cevap vererek, şunları söyledi;
TUGAY’DAN MASTER PLAN ÇALIŞMASI
“Ben sessiz kalıyor olabilirim ama her meclise geliyor ve her şeyi de dinliyorum. Karşıyaka Çarşısı sık sık yıkanıyor. Fakat Hüsnü Bey’inde bildiği gibi insanlar tarafından çok yoğu kullanılan bir alan.  İnsanlarımız küçük çöp, sigara izmaritini mazgala atıyor ne o nedenle de mazgallar tıkanıyor. Sistemde hata var ve revize edilmesi gerek.  Caminin bulunduğu alan yıllardır sorunlu,  hepsi ile ilgili bir revizyon düşünüyoruz. 9 Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile Master Planı yapıyoruz.  Çarşıya bir düzenleme gelecek buradayım her zaman soruları yanılamaya hazırım.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık Bakanı Koca,
Sağlık Bakanı Koca, "Çankırı'dan örnek geldi" notuyla...
İş yerinde çıkan yangını bahçe hortumu ile söndürmeye çalıştı
İş yerinde çıkan yangını bahçe hortumu ile söndürmeye...