Reklam
Reklam
Reklam

Çelebi'nin hesabındaki tweet'leri ağabeyi silmiş

AK Parti’ye geçeceği öne sürülen ve bir süredir Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı öven mesajlar atan bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi, iktidara yönelik bazı eleştirel tweet’lerini silmişti. 

Çelebi'nin hesabındaki tweet'leri ağabeyi silmiş
08 Ağustos 2022 - 14:07

AK Parti iddialarından sonra başlayan tepkilerin ardından ‘bağımsız milletvekili’ olarak kalacağını söyleyen Çelebi, söz konusu tweet’lerin ‘ağabeyi tarafından atıldığı için yine ağabeyince silindiğini’ iddia etti.

Çelebi’nin AK Parti’ye geçeceğine dair iddiayı gazeteci Barış Yarkadaş duyurmuş, Çelebi’nin bunun ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ve cumhur ittifakını öven açıklamaları iddiayı desteklemişti. Çelebi, bu açıklamalarının ardından bazı haberlerde 5 bine yakın olduğu belirtilen ve çoğu iktidara yönelik eleştiriler barındıran tweet’leri birden sildi.

Çelebi, bağımsız milletvekili olarak kalacağını sabah saatlerinde duyurdu.

Tweet’leri ‘ağabeyi silmiş’

Aralarında Gezi eylemlerinden polisin attığı gaz kapsülünün başına isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Berkin Elvan’a kadar birçok mesajın yer aldığı tweet’lerin bu açıklamayla birden silinmesi şaşkınlıkla karşıalnırken, Çelebi’den “Ağabeyim sildi” savunması geldi.

Ağabeyinden attığı tweetleri silmesini istediğini, ağabeyin de bu tweetleri sildiğini öne süren Çelebi, şunları dedi: “Tweeter hesabım açılma 2012. 2015 yılına kadar tweet atmam mümkün değil. Çünkü görevdeki subayım. Ayrılmam 2015. 2013-2014 cezaevindeyim. Atamam. 2015-2017 uçak kursundayım. Görüldüğü üzere hesabı aktif yöneten ağabeyimden kendi attığı tweetlerini temizlemesini istedim.”


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Gaye Suus
    1 ay önce
    Ne yaptı bu CHP ve CHPliler sana? Saygı gösterdi, bizzat Kemal Kılıçdaroğlu nikah şahidin oldu. Yüzlerce delegesi sevgiyle saygıyla “Mustafa Kemal’in askeri” diyerek oy verdi PM üyesi yaptı. Vekil yaptı mesela, hem de İzmir gibi hiç alakan olmayan güzelim şehrimizden. Hiçbirini hak etmiyormuşsun!